Papp Csilla nyerte az első Nógrád Maratont

Papp Csilla faképnél hagyta Jan Durant is

Nagyszerű rendezés, tikkasztó meleg, lelkes szurkolók és kemény futók. Ezek jellemezték a nemzeti ünnepünkön, első alkalommal megrendezett Nógrád Maratont, melyet Losonc és Salgótarján között rendeztek meg.

A versenyt több hónapos készülődés előzte meg, és egy megállapodás is született a két település között, amely szerint a viadal évente megrendezésre kerül majd. Az alapötlet a karácsonyi futóverseny atyja, Pavol Baculík, Losonc polgármester-helyettesének fejéből pattant ki, aki a salgótarjáni sportreferens Szolnoki-Takács Eszterrel egyetemben a versenyigazgató posztot is ellátta.

Először Losonc volt a rendező, ezért a verseny rajtjának is a szlovákiai település adott otthont.  A távot egyéniben és négyfős váltóban lehetett teljesíteni, előbbiek összesen hét különböző korosztályi kategóriába nevezhettek.

A hagyományteremtő versenyre előzetesen több mint ötvenen jelentkeztek be, a többségük Nógrádból és a környező településekről, de érkeztek futók Nyitráról, Zsolnáról és Svitből is.

A futás a Losonc, Fülekkelecsény, Perse, Bozita, Sávoly, Fülek, Fülekpüspöki, Ragyolc, Sátorosbánya, Somoskőújfalu, Salgótarján útvonalon haladt. A szervezőket dicséri, hogy a több mint 42 kilométeres szakasz valamennyi kereszteződésében állt valaki.

Az egri Papp Csilla okos versenyzéssel szerezte meg az abszolút első helyet, valamennyi férfi társát is maga mögé utasította, ideje 3:17.35.5 óra lett. A leggyorsabb férfinek a tornaljai Ján Ďuran (ŠK Tempo) bizonyult, aki ezzel a férfiak versenyének első helyezettje lett 3:26.35.2 órával. A harmadik legjobb idő (3:32.52.9 óra) már egy nógrádi futóhoz, a pásztói Zólyomi Kinga nevéhez köthető.

A vegyes váltók mezőnyének élén a Zenit SE alakulata végzett, 2;52:15,5-ös idővel, a nagykürtösiek két csapata előtt. A férfi váltók versenyét a Salgótarjáni Atlétikai Club (SAC) váltója nyerte meg a magyarországi „4 for the force” előtt. A nőknél csak az SAC tudott váltót kiállítani, ők 3:18:50.3-as idővel értek célba. Bár versenyen kívül, de a losonci Nordic Walking Club gyalogos csapata is teljesítette a távot.

Forrás: nogradsport.wordpress.com