Párizsban nyert a Bayern München

Valentin napon a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésein mindössze egy-egy gól született, a PSG és a Tottenham Hotspur szurkolói reménykedhetnek a nőnapi visszavágóban.

Párizsban
Kingsley Coman

A Paris Saint-Germain haza pályán látta vendégül a Bayern Münchent.

A találkozó első félidejében sokkal veszélyesebben futballozott a vendégegyüttes, amely a mezőnyben és a labdabirtoklás szempontjából ugyan nem volt nagy fölényben, de a hazaiak egy kapura lövésével szemben kilencszer próbálkozott gólszerzéssel. Ennek ellenére a szünetben 0-0 volt az állás, ám a fordulás után nem hagyott alább a Bayern lendülete, és nem sokkal a második félidő kezdete után a vezetést is megszerezte. A párizsi csapat nagyon ritkán tudott hatékony támadásvezetéssel előrukkolni, a müncheniek védelme ugyanis jól zárt, és amint komoly helyzet alakult volna ki a kapuja előtt, azonnal megakadályozta a rivális játékosait az akciók eredményes befejezésében.

Az 53. percben a francia válogatott Kingsley Coman vette be a hazaiak kapuját, és mint PSG-nevelés, nem ünnepelte látványosan a végül győzelmet érő találatot.

„Ez itt a hazám, Párizsban születtem. Boldog vagyok, de ma nem tudtam ünnepelni. A végén volt egy kis szerencsénk is, de sokat elérhetünk, ha így tudunk játszani”

– nyilatkozta az Amazon Prime Videónak Coman.

A Canal Plus érdeklődésére mindezt annyival egészítette ki, hogy a Parc des Princes-ben gólt szerezni gyerekkori álma volt. „Különleges pillanat volt.”

A sérülésből felépült Kylian Mbappé pályára lépésével új lendületet kapott a PSG játéka, a világbajnok francia válogatott szélsőt többször is megpróbálták futtatni a társak a bal oldalon, ezekből a megindulásokból pedig több helyzet is kialakult. Mbappé két gólt is szerzett, de mindkét találatát lesállás előzte meg, aztán a hajrában a Katarban vb-győztes, hétszeres aranylabdás Lionel Messi előtt adódott nagy lehetőség, de a Bayern védelme megint a helyén volt, és megakadályozta, hogy az argentin világsztár kiegyenlítsen.

A lefújásig már nem esett gól, így a német sztárcsapat minimális előnyben várja a visszavágót, melyen a védő Benjamin Pavard nem játszhat majd a bajoroknál, a 92. percben ugyanis második sárga lapja után kiállította a játékvezető.

„Ez egy kétmeccses párharc. Lehet, hogy banálisna hangzik, amit mondok, de mégis ez a valóság. Ma este senki nem esett ki és senki nem jutott tovább” – mondta a mérkőzés után Christophe Galtier, a PSG vezetőedzője, hozzátéve, hogy ha Münchenben úgy tudnak játszani, ahogy a párizsi meccs utolsó 25-30 percében – tehát Kylian Mbappé beállása után –, akkor jó esélyük van a továbbjutásra.

„Nagyon bizakodó vagyok. Remélem, hogy három hét múlva fizikálisan újra fittek leszünk, néhány játékosunk visszatér és képesek leszünk fontos változtatásokat végrehajtani anélkül, hogy problémát okoznánk a csapatnak. Aztán pedig lesz egy meccsünk, amit le kell játszanunk. Ha képesek leszünk úgy játszani, ahogy tettük az utolsó 25-30 percben, reménykedhetünk, hogy legyőzzük a Bayernt. A Bayern legyőzése pedig jelenthet tizenegyespárbajt vagy akár továbbjutást is”

– fogalmazott a francia tréner.

Julian Nagelsmann, a Bayern München vezetőedzője a mérkőzés után azt mondta, hogy még agresszívabban kellett volna támadniuk, annak azonban nagyon örül, hogy kapott gól nélkül hozták le a találkozót.

„Az első 25 percben kifejezetten jól játszottunk, sokat birtokoltuk a labdát, hatástalanítottuk a PSG kontráit, de kicsit még agresszívabban kellett volna támadnunk, akkor még több helyzetet alakíthattunk volna ki, és hamarabb megszerezhettük volna a vezetést, ami aztán a szünet után sikerült is. Igaz, ha kicsit bátrabbak vagyunk ezután is, akkor a párizsiak fellazult védelme ellen növelhettük volna az előnyünket, de nem lehetünk telhetetlenek. Rendkívül fontos, hogy kapott gól nélkül hoztuk le a mérkőzést, de az biztos, hogy a visszavágón is be kell majd találnunk, hogy továbbjussunk”

– mondta a német tréner a meccs utáni sajtótájékoztatón.

A játéknap másik nyolcaddöntős odavágóján a hazai pályán szereplő AC Milan már a hetedik percben megszerezte a vezetést a Tottenhammel szemben, és ezt az előnyét a szünetig meg is őrizte. A folytatásban a vendég angol együttes volt veszélyesebb, de a milánóiaknak is akadtak újabb gólszerzési lehetőségei, az állás azonban nem változott, így ez a párharc is 1-0-ról folytatódik, ugyanakkor a Milannak vélhetően nem lesz könnyű dolga a londoni visszavágón.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő

Első mérkőzések:

Paris Saint-Germain – Bayern München 0-1 (0-0)
Párizs,
 Parc des Princes, 46 435 néző. Vezette: Oliver (angol)
Gól: Coman (53.)
Kiállítva: Pavard (92.)
PSG: G. Donnarumma – Hakimi (Kimpembe, a szünetben), S. Ramos, Marquinhos, Nuno Mendes – Zaire-Emery (F. Ruiz, 57.), Danilo (Vitinha, 75.), Verratti, Soler (Mbappé, 57.) – Messi, Neymar.
Bayern:
Sommer – Pavard, De Ligt, Upamecano – Joao Cancelo (A. Davies, a szünetben), Kimmich, Goretzka, Coman (Gnabry, 76.) – L. Sané (Stanisic, 90.), Musiala (Gravenberch, 87.) – Choupo-Moting (Th. Müller, 76.).

AC Milan – Tottenham Hotspur 1-0 (1-0)