Párizsi vereséggel zárta a csoportkört a Szeged

A Szeged 37-33-ra kikapott a Paris Saint-Germain otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában, szerdán.

PSG Handball

A vendégek keretéből Bánhidi Bence betegség, Szita Zoltán bokasérülés miatt maradt ki.

Mindkét csapat jó néhány hibával kezdte a meccset, de a Szeged rendezte előbb a sorait, 6-3-ra ellépett, ekkor – a nyolcadik percben – a PSG időt kért. Bár a vendégek előnye a 21. percben már négy találat volt, nem játszottak igazán jól. A párizsiak egy 6-1-es sorozattal fordítottak és a meglepően gyenge színvonalú első félidő végén 15-14-re vezettek.

A csereként beállt kapus, Jannick Green remekül védett a franciáknál, erre alapozva csapata 4-1-es sorozatot produkált a második felvonás elején. Kárpáti Krisztián vezetőedző időkérése után sem változott a játék képe, a szegedieknél csak Imanol Garciandía és Miguel Martins teljesített kiemelkedően. Egyre nagyobb volt a különbség a két csapat teljesítménye között, és ez az eredményen is meglátszott (27-20).

A 49. percben nyolc gól volt a szegediek hátránya, és bár ezt öt perc alatt megfelezték, a találkozó utolsó negyede már jobban hasonlított egy gálamérkőzésre, vagy egy edzőmeccsre, mint egy BL-csatára.

Mikler Roland hat, Nagy Martin három védéssel, Imanol Garciandía és Miguel Martins nyolc-nyolc góllal zárt. A hazaiaknál Kamil Syprzak tíz alkalommal talált a hálóba, Jannick Green hat, Andreas Palicka két védéssel járult hozzá a sikerhez.

A két csapat 11. alkalommal találkozott egymással a nemzetközi porondon, egy döntetlen és három szegedi siker mellett hetedszer nyert a PSG. A szegediek hat győzelemmel, egy döntetlennel és hét vereséggel zárták a csoportkört.

Amennyiben a Veszprém csütörtökön hazai pályán nem győzi le a címvédő német SC Magdeburgot, a két magyar csapat az előző szezonhoz hasonlóan ismét egymással találkozik a BL rájátszásának első fordulójában, a negyeddöntőbe jutásért.

EHF kézilabda Bajnokok Ligája

14. forduló

A csoport:

PSG Handball (francia) – OTP Bank-Pick Szeged 37-33 (15-14)
PSG:
Palicka, Green (kapusok), Balaguer, Grebille 2, Holm 4, L. Karabatic, N. Karabatic 4, Keita, Marchan, Ntanzi, Peleka, Prandi 5, Sole Sala, Steins 4, Syprzak 10, Tönnesen 6.
Szeged: Imsgard, Mikler, Nagy M. (kapusok), Bodó 3, Bombac, Frimmel 1, Gaber 2, Garciandia 8, Jelinic 1, Kalaras 3, Mackovsek 3, Martins 8, Molina, Sostaric 3, Stepancic, Szilágyi 1.

Kolstad Handball (norvég)–Eurofarm Peliszter (északmacedón) 34-27 (17-13)
THW Kiel (német)–HC Zagreb (horvát) 33-22 (17-15)
Aalborg (dán)–Industria Kielce (lengyel) 35-35 (15-18)

A csoport végeredménye:
1. THW Kiel (német) 22 pont, 2. Aalborg HB (dán) 19, 3. Paris Saint-Germain 17, 4. Industria Kielce (lengyel) 16, 5. PPD Zagreb (horvát) 14, 6. Szeged 13, 7. Kolstad HB (norvég) 11, 8. Eurofarm Peliszter (északmacedón) 0
    Az első két helyezett a negyeddöntőbe, a 3-6. helyezettek a rájátszás első fordulójába jutottak.