Peák nyerte az országúti kerékpáros időfutam ob-t

A férfiaknál Peák Barnabás, a nőknél Benkó Barbara győzött pénteken az országúti kerékpárosok debreceni időfutam országos bajnokságán.

Peák Barnabás

A férfiaknál a Mitchelton-Scott versenyzője 2018 után nyert ismét, és pályacsúcsot javítva előzte meg az ugyancsak World Tour-os csapatban, a CCC-ben tekerő címvédőt, Valter Attilát. Harmadikként Szalay Dániel zárt.

A nőknél Benkó Barbara a múlt vasárnapi hegyikerékpáros ob-n épp előtte diadalmaskodó Vas Kata Blankát utasította maga mögé. A dobogó alsó fokára Szabó Zsófia állhatott fel.

2019-ben a tizenkilenc éven aluli lányok küzdelme hozta a legnagyobb csatát, idén Jordán Dorka (Lotus Cycling Team) magabiztosan védte meg címét Szöllőssy Eszter (Acélvakond Cycling Team) előtt, míg a harmadik helyen Kovács Judit (Kontent-DKSI) zárt.

Az U19-es fiúknál Mészáros Bence (Willebrord Wil Vooruit) bizonyult a leggyorsabbnak, aki Szijártó Zétény (Kontent-DKSI) és Árvai Kristóf (Lotus Cycling) kettősét utasította maga mögé.