Pink Márk a női asztalitenisz-válogatott új szövetségi kapitánya

Shares

A női asztalitenisz-válogatott új szövetségi kapitánya, Pink Márk azt mondta, mindent megtesznek azért, hogy a csapattal kvalifikálják magukat a jövő évi, párizsi olimpiára.

Kovacsics Imre, a magyar szövetség (MOATSZ) elnöke a múlt heti sajtótájékoztatóján bejelentette, hogy azonnali hatállyal szerződést bontottak az eddigi két szakvezetővel, a nőket irányító Bátorfi Zoltánnal és a férfiakat vezető Muskó Péterrel. Akkor azt is elárulta, hogy a férfi nemzeti együttest az olimpiai ciklus végéig a korábbi magyar bajnok Lindner Ádám irányítja majd szövetségi kapitányként.

Szerdán derült ki, hogy a nőknél Pink Márk az új kapitány, a megbízatása szintén a párizsi játékok végéig szól. A szakember eddig a bajnoki címvédő Budaörs SC női csapatánál dolgozott.

„Pink Márk egy fiatal, feltörekvő, nemzetközi diplomával rendelkező szakedző” – mondta az MTI-nek Kovacsics Imre. „Szeretném megragadni az alkalmat, hogy megköszönjem a Budaörs elnökének, Somlyó Gergelynek, hogy Márkot kiengedte az élő szerződéséből a magyar asztalitenisz érdekében.”

A MOATSZ júniusban megválasztott elnöke hozzátette: már működik a szakmai és edzőbizottság, amely „egyöntetűen” Pink Márkot jelölte a posztra. A Budaörsben játszik a válogatott Póta Georgina, Madarász Dóra és Dari Helga is.

Kovacsics Imre hangsúlyozta: Lindner Ádám és Pink Márk is főállásban látja el a munkáját.

A női asztalitenisz-válogatott új kapitányánál is fókuszban az olimpiai kvalifikáció

„Nagyon megtisztelő számomra ez a felkérés. Nagy feladat, de megtisztelőnek érzem, hogy rám gondoltak és rám esett a választás. Magyarországon a budaörsi női csapattal és az U19-es lányválogatottal kezdtem foglalkozni, ezt követően érkezett a felkérés a női kapitányi pozícióra” – idézte a MOATSZ hírlevele Pink Márkot, akinek a megbízatása a jelenlegi olimpiai ciklus végéig szól.

„Nem szeretnék százalékokban beszélni, de a csapat részéről is mondhatom, hogy mindent megteszünk azért, hogy kvalifikálni tudjuk magunkat a párizsi olimpiára. A februári, dél-koreai világbajnokság meghatározó lesz ebből a szempontból”

– fogalmazott.

Ebben a sportágban egyesben és párosban névre szóló kvótát lehet szerezni, csapatban a nemzeti olimpiai bizottságot illeti az indulási jog

Csapatban nemenként 16 együttes indulhat, a házigazda franciák mindkét versenyben automatikus résztvevők. Hat csapat a kontinentális kvalifikációs viadalokról szerzett, szerezhet indulási jogot, nyolc együttes pedig a februári, puszani csapat-vb-ről. Utóbbin a negyeddöntősök jutnak kvótához, amennyiben azonban már korábban megszerezték az indulási jogot, a helyek tolódnak, és a 2024 márciusi csapat-világranglistáról is kvótát lehet még gyűjteni.

Férfi és női egyesben a csapatverseny kvótásai két-két asztaliteniszezőt indíthatnak – a 2024. június 18-ai világranglista két legjobbját – a kontinentális selejtezőkből további 22-22-en szereznek kvótát, a maradék helyeket pedig a világranglistáról töltik fel. 

A vegyes párosoknál 16-16 duó vehet részt a játékokon – a házigazdák itt is automatikus indulók. A kontinentális kvalifikációs tornákról hat kettős szerez indulási jogot, a 2024 márciusában vagy áprilisában sorra kerülő világselejtezőről pedig további négy. Öt páros a 2024. május 7-ei vegyes páros világranglistáról jut ki Párizsba. Ha az adott ország kvótás, akkor a vegyes párosok tagjainak csapattagoknak kell lenniük a csapatversenyben.

Magyar asztaliteniszező egyelőre még nem szerzett kvótát Párizsra.

Forrás: MOATSZ / MTI

Menesztették az asztalitenisz-válogatottak szövetségi kapitányait