Pioli szerint a Milan hatvan percig jobb volt a PSG-nél

Stefano Pioli, a Milan labdarúgócsapatának vezetőedzője úgy véli, az olasz együttes a 3–0-s vereség ellenére is jobban játszott a Bajnokok Ligája-mérkőzés kétharmadában, mint a Paris Saint-Germain.

Mbappé
Kylian Mbappé. Fotó: EPA / Christopher Petit

A sorsolás után legnehezebbnek tűnő F csoportban így nyílt maradt a küzdelem a nyolcaddöntőbe jutást jelentő első két helyért, igaz, a Paris Saint-Germain a mostani diadallal kedvező helyzetbe került. A Milannak nem sikerült felvennie a tempót és a ritmust szinte az egész meccs során, a hazaiak pedig a világbajnok francia csatár Kylian Mbappé, valamint a vb-ezüstérmes Randal Kolo Muani és a dél-koreai Li Kang In találataival magabiztos diadalt arattak.

A Borussia Dortmund az első félidő végén szerezte meg a vezetést az előzetesen esélyesebbnek tartott Newcastle vendégeként, és ezt az egygólos előnyt aztán óriási küzdelemben meg is őrizte a lefújásig. A házigazda angol együttes végig küzdött, de erőltetettnek tűntek a támadásai, és ha adódott is a játékosok előtt egy-egy nagy lehetőség, vagy a kapufát találták el, vagy a németek kapusa hárított.

Noha a találkozó Mbappé zseniális gólja után egyoldalúvá vát, s a milánói alakulat jobbára ötlettelenül, kapura veszélytelenül futballozott, Stefano Pioli vezetőedző szerint az olaszok a mérkőzés kétharmadában jobbak voltak ellenfelüknél.

„Kemény a végeredmény, jobb meccsett kellett volna játszanunk. Az első félidő kiválóan sikerült, a hozzállás is megfelelő volt, a másodikban aztán már túl sokat hibáztunk. A második kapott gól, illetve az azt megelőző szituáció különösen fájó. Ott nem a labdakezeléssel volt probléma, Pulisic több ideig tarthatta volna a labdát, aztán döntenie kellett volna, passzol-e vagy lő. Nagy nyomás alatt tartott minket a PSG, amely a megfelelő pillanatokban büntetni is tudott. Természetesen egy edzőt mindig aggodalommal tölt el, ha egymás után két mérkőzést is elveszít a csapata, van, amiben javulnunk kell, rendezni kell a sorainkat. De a csoportkör még nem ért véget, még mindig van lehetőségünk arra, hogy jobban teljesítsünk. Most a Napolira kell fókuszálnunk”

vélekedett Pioli, hozzátéve, csalódást jelent számára a vége.

„Hatvan percig kiváló teljesítményt nyújtottunk, jobban is játszottunk a PSG-nél. A második kapott gól után volt egy pillanat, amikor szétestünk, de aztán újra összeszedtük magunkat. Csalódás, mert fontos találkozó volt ez, ráadásul nem is játszottunk rosszul.”

A PSG-t irányító Luis Enrique azt hasonlóan látta, hogy a Milan valóban jobban kezdett a franciáknál, a spanyol tréner szerint viszont a hatvan percnyi olasz fölény inkább csak húsz-huszonöt volt.

„Az első húsz-huszonöt perc a Milané volt, a labdakihozataloknál túl sokat rontottunk, ennek következtében megcsappant a játékosok önbizalma. Mbappé gólja aztán megnyugtatta a csapatot, a második félidőben már pontosabbak, jobbak voltunk. Nem mondom, hogy ez volt az eddigi legnagyobb győzelmem a PSG-vel, mert az első húsz percben nem voltunk jók, szóval ez az eddigi legjobb végeredmény, de nem tükrözi mindazt, ami a meccs elején történt. Ha a Milan szerzi meg a vezetést, gondjaink lehettek volna az önbizalommal, és egészen más is lehetett volna a vége.”

Az E csoportban a mérkőzést emberhátrányban befejező Atlético Madrid nagy küzdelemben játszott 2-2-es döntetlent Glasgow-ban a Celtic-kel, míg a G csoportban a címvédő Manchester City gól nélküli első félidő után 3-1-re győzött a svájci Young Boys otthonában. Az angol csapatban Erling Haaland duplázott, a City pedig hibátlan mérleggel áll a négyes élén és a következő fordulóban már be is biztosíthatja a legjobb 16 közé kerülését.

Ugyancsak a G jelű négyesben a magyar válogatott védő Willi Orbánt sérülése miatt nélkülöző, a kapus Gulácsi Pétert pedig a kispadra ültető RB Leipzig 3-1-re verte a vendég Crvena Zvezdát.

A H csoportban az FC Porto a szünetben még egygólos hátrányban volt, aztán viszont a brazil Evanilson mesterhármasának is köszönhetően fordított és végül sima, 4-1-es sikert aratott a belga Antwerp vendégeként.

UEFA labdarúgó Bajnokok Ligája

3. forduló

E csoport:

Celtic Glasgow – Atlético Madrid 2-2 (2-1)
Gól: Furuhasi (4.), Palma (28.), illetve Griezmann (25.), Morata (53.)
Kiállítva: De Paul (82., Atlético Madrid)

Feyenoord – SS Lazio 3-1 (2-0)
Gól: Gimenez (31., 74.), Zerruki (45+2.), illetve Pedro (83., 11-esből)

A csoport állása: 1. Feyenoord 6 pont, 2. Atlético Madrid 5, 3. Lazio 4, 4. Celtic 1

F csoport:

Paris Saint-Germain – AC Milan 3-0 (1-0)
Gól: Mbappé (32.), Kolo Muani (53.), Li (89.)

Newcastle United – Borussia Dortmund 0-1 (0-1)
Gól: Nmecha (45.)

A csoport állása: 1. Paris Saint-Germain 6 pont, 2. Borussia Dortmund 4 (1-2), 3. Newcastle United 4 (4-2), 4. AC Milan 2

G csoport:

RB Leipzig – Crvena zvezda 2-1 (1-0)
Gól: Raum (12.), Simons (59.), illetve Stamenic (70.)

Young Boys – Manchester City 1-3 (0-0)
Gól: Elia (52.), illetve Akanji (48.), Haaland (67., 86., az elsőt 11-esből)

A csoport állása: 1. Manchester City 9 pont, 2. RB Leipzig 6, 3. Young Boys 1 (4-8), 4. Crvena Zvezda 1 (4-8)