Piros Zsombor egy szettet nyert Wawrinka ellen

Piros Zsombor nem jutott főtáblára a Metzben zajló 534 ezer euró összdíjazású keménypályás férfi tenisztornán.

Wawrinka
Stan Wawrinka

A világranglistán 160. magyar játékos – három nappal a Davis Kupa vilniusi osztályozóján az ukránok felett aratott 3-1-es győzelmet követően – a selejtező második körében a háromszoros Grand Slam-bajnok, 37 éves svájci Stan Wawrinkával (284.) csapott össze.

Piros Zsombor az első szettben adogatóként végig magabiztos volt, és bár három bréklehetősége közül egyiket sem tudta kihasználni, rövidítésben megnyerte a felvonást. A második játszmában 2:2-nél Stan Wawrinka – a találkozó során először – fogadóként tudott játékot nyerni, és mivel ezt 4:2-es előnyénél is megtette, 31 perc alatt kiegyenlített.

A döntő felvonásban Piros egyszer sem tudta hozni adogatójátékát, Wawrinka így 1 óra 56 perc alatt lezárta a mérkőzést.

A főtáblán Wawrinka első ellenfele a portugál Joao Sousa lesz, Stan korábban már háromszor legyőzte Sousát, ám legutóbb még 2015-ben Wimbledonban játszottak egymás ellen.

A világranglistán 91. Fucsovics Márton – három nappal a Davis Kupa vilniusi osztályozóján az ukránok felett aratott 3-1-es győzelmet követően – Harold Mayot (263.) búcsúztatása után a selejtező második körében a szintén francia Gregoire Barrere-rel csapott össze.

A hétfői találkozón az ATP-rangsorban 167. ellenfél 2:2-nél elvesztette az adogatását, majd visszabrékelt, a 30 éves Fucsovics pedig 4:5-nél szettlabdát hárított. Két gémmel később, 5:6-nál már nem sikerült neki ugyanez, így 66 perc elteltével szetthátránybe került. A második játszma váratlanul nagyon simán alakult, Fucsovics mindössze egyetlen gémet nyert – 0:3 után szépített -, és nem tudta megnehezíteni riválisa dolgát.