Piros Zsombor kiesett a hongkongi selejtezőben

Piros Zsombor búcsúzott a 661 600 dollár összdíjazású, hongkongi keménypályás férfi tenisztorna selejtezőjének az első fordulójában.

Piros Zsombor

A világranglistán 127. játékos – akit a negyedik helyen emeltek ki a szervezők a kvalifikációban – vasárnap az ukrán Vitalij Szacskóval (169.) találkozott. Korábbi egyetlen összecsapásukon, két éve Pozsonyban az ellenfél bizonyult jobbnak.

A második csata nyitószettjében a nemrég talpsérüléssel küszködött magyar kétszer, ellenfele pedig egyszer vesztette el az adogatását, így az ukrán került játszmaelőnybe. A folytatásban Szacsko háromszor is brékelt, s végül ő jutott tovább, a meccs 1 óra 25 percig tartott.

A főtáblán két orosz teniszező Andrej Rubljov és Karen Hacsanov az első két kiemelt, őket az amerikai Frances Tiafoe és az argentin Francisco Cerundolo követi.

Piros Zsombor az Australian Openen szintén a selejtezőben lesz érdekelt, amely január 8-án rajtol.

A 64. helyen álló Marozsán Fábián a hongkongi verseny főtábláján kezd, első ellenfele a spanyol Roberto Bautista Agut (57.) lesz.

Idén Szófiában Marozsán 6:3, 3:6, 7:6(4) arányban győzött Bautista Agut ellen. A párharc győztese a második fordulóban Cerundolóval játszik.

Bank od China Hong Kong Tennis Open

Selejtező, 1. forduló:

Vitalij Szacsko (ukrán)-Piros Zsombor (4.) 6:3, 6:2

Babos Tímea feljutott a főtáblára Brisbane-ben, ahol Linda Noskova lesz az ellenfele