Piros Zsombor már negyeddöntős a Kiskút Openen

Piros Zsombor a legjobb nyolc közé jutott a 36 ezer euró összdíjazású salakpályás székesfehérvári challenger-tenisztorna szerdai játéknapján.

Piros
Piros Zsombor

A negyedikként rangsorolt hazai játékos ellenfele, a lengyel Daniel Michalski 23 perc játék után az első szettben feladta a nyolcaddöntős mérkőzést.

Piroshoz csatlakozhat Marozsán Fábián. Az első fordulóban első helyen kiemelt hazai játékos ellenfele, a horvát Mili Poljicak a második játszmában feladta az első fordulós találkozót.

A nyitókörben búcsúzott Madarász Gergely, Füle Mátyás és Fajta Péter is.

A párosoknál Boros Attila, Kisantal Botond és Madarász Gergely, Füle Mátyás kettőse egyaránt döntő rövidítésben kapott ki a nyitókörben.

Nyolcadddöntő:

Marozsán Fábián (1.) – Alekszij Vatutyin (orosz)
Mirza Basic (bosnyák, Q) – Adrian Andrejev (bolgár, 5.)
Nino Serdarusic (horvát) – Manuel Guinard (francia, 3.) 4:6, 6:2, 6:4
Damir Dzumhur (bosnyák, 6.) – Oleg Prihodko (ukrán, Q)
Hamad Megyvedovics (szerb, 8.) – Nicholas David Ionel (román)
Piros Zsombor (4.)-Daniel Michalski (lengyel) 4:1-nél Michalski feladta
Evan Furness (francia, 9.) – Steven Diez (kanadai) 6:3, 5:7, 6:4
Flavio Cobolli (olasz, 2.) – Alessandro Giannessi (olasz)

Páros, 1. forduló (a negyeddöntőbe jutásért):

Kavakami Rimpei, Aldin Setkic (japán, bosnyák)-Boros Attila, Kisantal Botond 6:3, 3:6, 10-8 – döntő rövidítés
Filip Bergevi, Petrosz Cicipasz (svéd, görög, 4.)-Madarász Gergely, Füle Mátyás 4:6, 6:3, 10-8 – döntő rövidítés