Plexitörés a Tüskecsarnokban, nyert az éllovas FTC

Az éllovas FTC-Telekom 5-3-ra legyőzte a Vasast a jégkorong Erste Liga alapszakaszának csütörtöki első mérkőzésén.

Két perccel az első  harmad vége előtt Pavuk Attila beadását Roczanov próbálta a kapuba juttatni, de Sági Máté védeni tudott. A harmad utolsó percében aztán megtört a jég és a Ferencváros megszerezte a vezetést Rasmus Kulmala révén (1-0).

A második harmad óriási Vasas-helyzettel indult, de Nagy Kristóf bravúrral védett és az ellentámadásból megszületett a Fradi második gólja. Kulmala átadásából Németh Attila volt eredményes (2-0).

Közel járt a harmadik találat megszerzéséhez is a Fradi, Sági Martin vitte rá névrokonára a korongot, de Sági Máténak sikerült védenie.

Nem sokkal később Sarcia passzolta el a pakkot saját harmadán belül és Schmál Kristóf tisztán indulhatott meg középre, aki ki is használta a ferencvárosi hibát (2-1).

A 28. perben megszületett a találkozó első kiállítása is, Szlamát állították ki bottal akasztásért. Az emberelőnyt Somogyi Balázs révén kihasználták a hazaiak (3-1).

Sági Martin is közel járt a gólhoz, hiszen a Vasastól Kovács adta el saját harmadában a korongot, de Sági Máténak sikerült védenie. A harmad vége előtt két perccel a Vasas Turbucz révén kihasználta a Fradi-védelem bizonytalankodását és némileg a semmiből ismét visszajött a meccsbe (3-2).

12 perccel a mérkőzés vége előtt a Vasas egy szerencsés góllal, Bödök Bence révén kiegyenlített (3-3). A másik oldalon Sági hárította Kulmala lövését, majd a mérkőzés 50. percében óriási csattanást lehetett a Tüskecsarnokban hallani, ugyanis Ozols csapódott neki a plexinek, ami összetört. Nagyjából 20 perc után, a plexi kicserélését követően folytatódhatott az összecsapás.

A Fradi egyből a kapuja elé szegezte az angyalföldieket, akik igyekezték az utolsó percekben húzni az időt, ennek lett áldozata Schmál, akit játék késleltetés miatt állítottak ki. Közben Kulmala sokadik lövését tudta védeni Sági Máté és a vendégek továbbra is őrizték a döntetlent.

Éppen akkor, amikor kiegészült a Vasas, a számos kimaradt helyzet után, Németh Attila belőtte a Fradi negyedik gólját (4-3). Végül a találkozó vége előtt a Fradi ötödik találata is megszületett, Németh Attila kihagyhatatlan helyzetbe hozta Kulmalát, aki nem is hibázott (5-3).

A társbajnok Ferencváros sorozatban hetedik ligameccsén nyert.

Jégkorong Erste Liga:

FTC-Telekom – Opten Vasas HC 5-3 (1-0, 2-2, 2-1)
Gól: Rasmus Kulmala (20., 58), Németh Attila (22., 55.), Somogyi Balázs (29., emberelőnyben), ill. Schmál Kristóf (25.), Turbucz Martin Zoltán (39.), Bödök Bence (48.)

Forrás: Fradi.hu/MJSZ