Podgoricában győzött az FTC

A Ferencváros hatalmas csatában 24-23-ra győzött a montenegrói Buducnost Podgorica otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének 4. fordulójában, így továbbra is harcban van a második helyért csoportjában.

Az első félidőben fej fej mellett haladt a két csapat, s egyik sem tudott két gólnál jobban ellépni. A folytatásban sem változott a játék képe, mígnem szűk negyedórával a vége előtt sorozatban háromszor volt eredményes az FTC.

Időt kértek a hazaiak, de így is jobban összpontosított a magyar csapat. Az utolsó percekben Bíró Blanka védett többször is, ami sorsdöntőnek bizonyult.

Női Bajnokok Ligája, középdöntő, 2. csoport, 4. forduló:

Buducnost Podgorica (montenegrói) – FTC-Rail Cargo Hungaria 23-24 (12-12)
Buducnost: Batinovic, Zoqbi De Paula (kapusok), Brnovics 3, N. Bulatovics, Grbics 2, Jaukovics 5, Konatar, Laslo 1, Malovics, Marinovics, Pavicsevics, Pletikosic, Premovics 2, Raicsevics 8, Ujkics 2, Vukcsevics.
FTC: Bíró, Szikora (kapusok), Faluvégi, Háfra 4, Hornyák D., Jovanovics 1, Kovacsics 3, Lukács 4, Márton 2, Mészáros, Pena 4, Schatzl 2, Snelder, Szekeres, Szucsánszki 2, van der Heijden 2.

Február 25., vasárnap:
15:00 Metz Handball (francia)-HC Vardar (macedón)
17:00 SG BBM Bietigheim (német)-Thüringer HC (német)

Az állás: 1. Vardar Szkopje (macedón) 14 pont/7 mérkőzés, 2. FTC-Rail Cargo Hungaria 10/8 (230-211), 3. Metz HB (francia) 10/7 (183-176), 4. Buducnost Podgorica 6/8, 5. Thüringer HC (német) 2/7 (170-201), 6. SG BBM Bietigheim (német) 2/7 (172-207)

Forrás: MKSZ/MTI