Pogacsics bravúrjai ellenére nyert az FTC

Az újonc Kaposvár kapujában hiába mutatott be bravúrok sorozatát kapusuk, Pogacsics, egy gólt csak sikerült összehoznia a Ferencvárosnak, ami egyben a győzelmüket is jelentette.

Gróf Dávid bemutatkozhatott a Ferencváros kapujában

Serhij Rebrov, edző szinte egy másik Fradit küldött pályára a múltheti BL-selejtező mérkőzéshez képest. A keddi csapatból csak ketten maradtak a kezdőcsapatban a mai bajnoki találkozóra. Az FTC-ben tétmérkőzésen bemutatkozott Gróf Dávid, a Kispestről nyáron igazolt kapus. A vendég együttesben mindössze egy idegenlégiós szerepelt, a Ferencvárosban pedig 7 külföldi lépett pályára.

A 7. percben Bőle Lukács a kaputól 25 méterre szerzett labdát, majd a kupamérkőzéseken is sorozatosan szereplő Zubkovhoz passzolt, aki betört a büntetőterületen belülre, és 14 méterről a hálóba bombázott 1-0.

A gól után továbbra is veszélyes támadásokat vezettek a hazaiak. Varga Roland, majd Bőle Lukács, közelről veszélyeztette a kaput, Franck Boli a 32.percben kétszer is veszélyes lövést eresztett el, Pogacsics Krisztiánnak, a vendégek hálóőrének bravúrra volt szüksége a hárításukhoz.

A Kaposvár bátortalanul játszott, csak két erőtlen ellentámadást vezetett ebben az időszakban, Gróf kapusnak – néhány hazaadáson kívül a 37. percben akadt először védenvalója. Varga Roland nagyon aktívan játszott úgy tűnt, mintha meg akarná győzni Rebrov edzőt arról, hogy a kupamérkőzéseken is helye van a kezdő 11-ben. 1-0-ás hazai vezetéssel vonultak pihenőre a csapatok.

A második játékrész elején Ádám Martin 7 méterről lőtt kapura Gróf vetődve könnyűszerrel védte. A Kaposvár a folytatásban előbbre tolta a védekezését, de így sem sikerült a kaputól távolabb megállítania ferencvárosi rohamokat. A ferencvárosi játékosok gyakran egy az egyben vezethették kapura a labdát, nagyszerű védéseket láthattunk Pogacsicstól.

A 62. percben szinte az egész stadion talpra ugrott, amikor Varga a sorfalat találta el, az ismétlés pedig Heistertől nem sokkal, de mellé ment. A mérkőzés hajrájában izgalmat okozott, amikor egy 16-oson belülre érkező labdára mozdulva Gróf és Heister ütközött, utána a védő a combját fájlalta.

A háromperces hosszabbításban Tokmac több védőt, majd a játékvezetőt is kicselezte, lövése célt tévesztett. A Ferencvárosnak 22 kapura lövés sem volt elég ahhoz, hogy megszerezze a második gólt, így 1-0 maradt a végeredmény.

FTC – Kaposvár 1-0 (1-0)
Grupama Aréna 6891 néző.
vezette: Iványi
gólszerző: Zubkov (7.)
sárga lap: Ihnatenko (76.), illetve Ádám (16.), Szakály (56.), Jakimiv (74.), Ur (90.)

Ferencváros:
———-
Gróf – Botka, Blazic, Frimpong, Heister – Ihnatenko, Leandro (Haratin, 74.) – Zubkov (Nguen, 64.), Bőle, Varga R. – Boli (Szihnyevics, 81.)

Kaposvár:
——–
Pogacsics – Vachtler, Ur, Hegedűs, Fodor – Jakimiv – Nagy R., Szakály, Nagy K. (Beliczky, 65.), Csiki (Nagy J., a szünetben) – Ádám (Poplatnik, 81.)