Pontgazdag mérkőzésen került előnybe a Szolnok

Szombaton nyilvános edzés volt a Tiszaligeti Sportcsarnokban: Dragan Alesic és Kendrick Perry

Szombaton nyilvános edzés volt a Tiszaligeti Sportcsarnokban: Dragan Aleksic és Kendrick Perry

A Szolnoki Olaj KK csapata hazai pályán 108-98-ra legyőzte a török Trabzonspor BC-t a férfi kosárlabda Európa Kupa selejtezőjében, az első forduló első meccsén.

A magyar együttes a nagyszünetben három ponttal vezetett, és az elrontott harmadik negyedet (25-33) követően nagyot hajrázva harcolt ki előnyt a jövő szerdai visszavágó előtt.

A szolnokiak legeredményesebb játékosa Kendrick Perry volt 26 ponttal.

A főtáblára jutáshoz két párharcot kell nyerni, a magyar csapatok közül a Körmend csütörtökön lép pályára a svéd Boras otthonában, míg a Falco a második körben csatlakozik a sorozathoz a Balkan Botevgrad (bolgár)-Oradea (román) továbbjutójával szemben.

A Szolnok-Trabzonspor párharc továbbjutója a svéd Södertälje Kings ellen játszik a második körben.

Kosárlabda Európa Kupa, selejtező, 1. forduló, 1. mérkőzés:

Szolnoki Olaj KK — Trabzonspor BC (török) 108-98 (27-22, 27-29, 25-33, 29-14)
Szolnok: Perry 26, Vojvoda 21/15, Milosevics 18/3, Andric 17, Q. Ford 9/3. Csere: T. Phillip 11/3, Tóth A. 6.
Trabzonspor: O. Eldridge 23/21, S. Vasiliauskas 23/12, S. Browning 13/6, C. Green 14/3, M. Kilicli 5. Csere: B. Heslip 14/3, T. Zubcic 6/3.

Ismét a MOL lett az Olaj főtámogatója

Hazatért a legnagyobb magyar vállalat Szolnokra, és újra komoly szerepet vállal az egyik legsikeresebb magyar kosárlabda-klub életében. A 7-szeres Magyar Bajnok, 6-szoros Magyar Kupa győztes Szolnoki Olaj KK a most rajtoló idénynek újra a MOL támogatásával vághat neki.

A MOL korábban volt már névadó szponzora az Olajnak, és a 2012-es EuroChallenge menetelés során is a legnépszerűbb magyar csapat mellett állt. Emlékezetes, hogy éppen 2012-ben produkálta egyik legeredményesebb szezonját a Szolnok, a Tisza-partiak akkor megnyerték a honi bajnokságot és a kupát is, a nemzetközi sorozatban pedig negyedik helyezést értek el.

A MOL-csoport számára rendkívül fontos a népszerű csapatsportok támogatása, a magyar kosárlabda pedig az elmúlt hetekben sikeresen megvívott Európa-bajnoki mérkőzések miatt új aranykorát éli. Külön öröm számunkra, hogy az Eb-szereplő magyar hősök közül ezt a csapatot erősíti a kontinens egyik legjobb bedobója, Vojvoda Dávid és a szintén válogatott Kovács Péter. Biztos vagyok benne, hogy az erős magyar maggal és a kiváló külföldi légiósokkal felálló Olajra szép szezon vár a hónap végén rajtoló bajnokságban és a nemzetközi kupában is– mondta Szollár Domokos, a MOL-csoport kommunikációs igazgatója.