Szentpéteri Viktor parádézott Gyulán

A listavezető MTK, a második Kisvárda és a harmadik Békéscsaba is döntetlent játszott vasárnap a labdarúgó NB II 31. fordulójában.

Szentpéteri Viktor tizenegyest hárított. Fotó: Hegedüs Gábor/mtk.hu

Gyulán a Szeged 2011 csapata látta vendégül a listavezető MTK Budapestet. A 30. percben Szabó szöglete után Germán Tamás bólintott Szentpéteri Viktor kapujába (1-0). Öt perccel később Vass Patrik beadását Lencse László vette le szép mozdulattal, majd ballal lőtte ki a hosszú sarkot (1-1).

A 44. percben Kantához került a labda a tizenhatos sarkán, estében pöckölt Vass Patrik elé, ő pedig a hazai lábak közt a hosszúba lőtte a labdát (1-2).

A második játékrészre picit visszaesett az iram, kevesebb helyzet alakult ki, mint az első félidőben, ráadásul egyre bátrabban játszott a Szeged. Az 55. percben Szabó távoli lövését Szentpéteri bravúrral védte. Két perccel később ismét szükség volt a kapus rutinjára: Gengeliczki kezezése miatt tizenegyest kapott a Szeged, azonban Germán büntetőjét megfogta Szentpéteri.

A 72. percben következett a második félidő legnagyobb helyzete: Schäfer szép szóló után ugratta ki Lencsét, aki ezúttal hibázott.

A hajrában igyekezett előre jönni a Szeged, folyamatosan ívelgették fel a labdákat, de igazán nagy lehetőséget nem tudtak kialakítani, egészen a 94. percig. Ekkor a hazai középhátvéd, Farkas tört előre, remek labdát kapott a tizenhatoson belül, és szépen emelt Szentpéteri mellett a kapuba (2-2).

Feczkó Tamás, az MTK vezetőedzője: „Nagyon jó ritmusú mérkőzés volt, mindkét csapat gyorsan és jól futballozott. Az első félidőben az idei szezon eddigi egyik legjobb játékát mutattuk be, hiszen a játékrész 80 százalékában az ellenfél térfelén tartottuk a labdát, de csupán két helyzetünket tudtuk értékesíteni,. A második félidei teljesítményünk viszont nagyon nem tetszett, de 2-1-nél meccslabdánk volt, amit értékesíteni kellett volna. A Szeged kihasználta ezt, egyenlített az utolsó percben, és rászolgáltak a pontra.”

Merkantil Bank Liga NB II, 31. forduló:

Szeged 2011-MTK Budapest 2-2 (1-2)
Gól: Germán Tamás (30.), Farkas Márk (90+3.), ill. Lencse László (35.), Vass Patrik (44.)

Budaörs-Kisvárda 1-1 (0-1)
Gól: Csobánki Ádám (59.), ill. Sergiu Adrian Oltean (45.)

Gyirmót FC-Békéscsaba 1912 Előre 2-2 (2-0)
Gól: Horváth Roland (20.), Sandal Dominik (41.), ill. Mészáros Márk (47.), Birtalan Botond (83.)

Vác FC-Ceglédi VSE 1-1 (0-1)
Gól: Zsolnai Richárd Tibor (72.), ill. Nyilas Elek Richárd (21.)

Szolnoki MÁV FC-FC Csákvár 2-4 (0-2)
Gól: Olasz Dénes (51.), Farkas Aurél (82.), ill. Bobál Gergely (19.), Király Botond (41.), Rétyi Tamás (54., 77.)

Budafoki MTE-BFC Siófok 0-2 (0-0)
Gól: Vólent Roland (57.), Petneházi Márk (67.)

Dorogi FC-ETO FC Győr 1-0 (1-0)
Gól: Tomás Faragó (34.)

Kazincbarcika-Soproni VSE 1-0 (1-0)
Gól: Tóth Szabolcs (29.)

Nyíregyháza Spartacus FC-ZTE FC 0-0

Soroksár SC-Mosonmagyaróvár 0-0