Pontot mentett a Ferencváros

A Ferencváros hazai medencében 8-8-as döntetlent játszott az olasz Bresciával a férfi vízilabda Bajnokok Ligája 7. fordulójában.

Fotó: Fehér Anna/waterpolo.hu

Kiválóan kezdte a találkozót Varga Zsolt együttese, Aaron Younger szerzett vezetést az első minutum végén a Ferencvárosnak. Nem maradt adós a válasszal a vendégegyüttes sem, a leforduló Christian Presciutti találatával egalizált a Brescia, Nikola Vukcsevics góljával pedig rövidesen a vezetést is átvette a rivális. A hazaiak azonban nagyszerűen hajráztak, Vámos Márton duplájával fordított az FTC, így a zöld-fehérek 3-2-ről várhatták a folytatást. Az etapot Vogel Soma bravúros védése zárta.

A második nyolc percben felváltva záporoztak a gólok – Pietro Figlioli egalizált, melyre Pohl Zoltán felelt, Presciutti Nicholas találatára pedig Aaron Younger válaszolt fórból, 5-4.

Fordulás után ott folytatták Varga Zsolt tanítványai, ahol a második felvonás végén abbahagyták. A ferencvárosiak ezúttal feltartóztathatatlannak bizonyuló balkezese, Vámos Márton volt eredményes újfent, kiváló megmozdulásának köszönhetően először mutatott kétgólos differenciát az eredményjelző. Magasabb fokozatra is kapcsolt az ellenfél, Pietro Figlioli valamint Nicholas Presciutti találataival ismét döntetlenre módosította a részeredményt a Brescia.

Hogy a három pont megszerzése volt a célja az olasz bajnokság ezüstérmesének is, mi sem bizonyította jobban, mint az, hogy Alessandro Bovo legénysége a negyedik negyedben nekiesett a Ferencvárosnak. Két emberelőnyben értékesített találattal meglépett az ellenfél, eldöntve ezzel a találkozót – két perccel a találkozó lefújása előtt legalábbis így tűnt. Aztán érkezett a zöld-fehérek hármasa, Kállay Márk, aki fórgóljával visszahozta a magyar bajnok reményeit – az utolsó percben egygólos hátrányból kellett felállnia a házigazdáknak, ami sikerült is! Bár 00:04-nél Varga Dénes labdája a kapufán csattant, végül mégis az FTC olimpiai bajnok klasszisa adott kiváló passzt Stefan Mitrovicsnak, aki még a dudaszó előtt hálószaggató gólt lőtt, 8-8.

A két csapat között így maradt az egypontos különbség a tabellán, a Ferencváros jelenleg a harmadik, a Brescia második. A csoportból az első négy jut a nyolcas döntőbe.

Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 7. forduló, A csoport:

FTC-Telekom Waterpolo – Brescia (olasz) 8-8 (3-2, 2-2, 1-2, 2-2)
Gól: Vámos 3, Younger 2, Kállay, Pohl, Mitrovics, ill. Figlioli, Presciutti C. 2, Presciutti N. 2, Vukicsevics.