Pontot mentett Kispesten a Zalaegerszeg

A Zalaegerszeg kétgólos hátrányról egyenlítve 2-2-es döntetlent játszott a Budapest Honvéd vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 16. fordulójában. A Puskás Akadémia FC 3-0 arányban legyőzte a vendég Gyirmót FC-t, míg a MOL Fehérvár 2-0-ra nyert az MTK Budapest vendégeként.

A kispesti Zsótér Donát (k) fejel a labdarúgó OTP Bank Liga 16. fordulójában játszott Budapest Honvéd – ZTE FC mérkőzésen a Bozsik Arénában. Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Nagy lendülettel kezdett a Honvéd, a letámadása kifejezetten hatékony volt, és éppen egy ellenfél térfelén szerzett labdából indult az az akció, melynek végén – Lukic 25 méteres, jól helyezett lövésével – előnyhöz jutott a hazai csapat. A vendégek szinte azonnal egyenlíthettek volna, ezt leszámítva viszont továbbra is a kispestiek uralták a mérkőzést, számos helyzetük volt.

A kihagyott lehetőségek a szünet előtt majdnem megbosszulták magukat, mert egy támadáson belül Szappanosnak kétszer is bravúrra volt szüksége a hárításhoz. Közvetlenül a félidő vége előtt aztán mégiscsak sikerült a Honvédnak megszereznie a második gólját egy újabb labdaszerzést követően.

A folytatásban a hazaiak átengedték a területet a Zalaegerszegnek, amely ennek megfelelően támadólag lépett fel, és szűk húsz perc elteltével szépített. A fővárosi csapatot feltüzelte a bekapott gól, így nyílt sisakos küzdelem alakult ki, melynek során a játékosok rendre átrohantak a középpályán.

A kapuk felváltva forogtak veszélyben, de a kék-fehéreknek sikerült egyenlíteniük. A hajrában a ZTE birtokolta többet a labdát, a győzelmet azonban már nem tudta kicsikarni, ahogy a hazai kontrák is eredménytelenül zárultak, így az ellentétes félidők után igazságos döntetlen született.

OTP Bank Liga, 16. forduló:

Budapest Honvéd-ZTE FC 2-2 (2-0)
Bozsik Aréna, 2082 néző, v.: Erdős
Gól: Lukic (5.), Zsótér (45.), illetve Koszta (64.), Lesjak (73.)
Budapest Honvéd: Szappanos – Lovric, Klemenz, Baráth, Tamás K. – Hidi, Nagy G. (Banó-Szabó, 81.), Zsótér (Májer, 86.) – Nagy D. (Balogh N., 69.), Lukic, Nono.
ZTE FC: Demjén – Lesjak, Serafimov, Kálnoki Kis, Bedi – Sankovic, Halilovic (Tajti, 46.) – Skribek (Ubochioma, 46.), Spoljaric (Gergényi, 71.), Koszta – Zimonyi (Németh D., 81.)

Sima, háromgólos Puskás-győzelem a Gyirmót ellen

Enyhe felcsúti mezőnyfölényt hozott az első félidő, azonban a csapatok kevés helyzetet alakítottak ki a kapuk előtt, így nem csoda, hogy a játékrészben nem esett gól.Fordulást követően megélénkült a találkozó, a Gyirmót részéről Medgyes Zoltán, a Puskás Akadémiától Alexandru Baluta rúgott kapufát. Egy rossz hazaadás hozta meg a hazai vezetést: Luciano Slagveer a kapust kicselezve gurított az üres kapuba.

Tíz perc elteltével megduplázták előnyüket a felcsútiak, majd a hajrá kezdetén eldöntötték a három pont sorsát. A vendégek becsülettel küzdöttek a meccs végéig, helyzeteik is adódtak, de nem sikerült a kapuba találniuk.

Puskás Akadémia FC – Gyirmót FC 3-0 (0-0)
Pancho Aréna, 586 néző, v.: Antal P.
Gól: Slagveer (53., 80.), Corbu (65.)
Puskás Akadémia: Markek – Favorov, Joao Nunes, Spandler, Nagy Zs. – van Nieff (Janyickij 82.), Plsek – Corbu, Baluta (Bakti 82.), Komáromi – Slagveer (Posztobányi 87.)
Gyirmót: Hársfalvi – Radics, Karacs, Széles, Zeke – Medgyes Z., Nagy P. (Vogyicska 76.), Vass Á., Hajdú Á. – Simon A., Varga B.

Először nyert vendégként a MOL Fehérvár

A kezdés után a Fehérvár vette kézbe az irányítást, majd szerzett vezetést a 21. percben: Dárdai beívelését Kenan Kodro fejelte védhetetlenül a hazai kapuba. Az MTK játéka a védekezésre koncentrálódott, a hazaiak ritkán tudták helyzetig vinni a támadásaikat, és a fehérvári kaput azokból sem veszélyeztették. A vendégek pedig hiába voltak mezőnyfölényben, játékukban szintén nem volt további gólveszély.

A szünet után pontosabb és gyorsabb játékra váltott az MTK, így közelebb került az ellenfél kapujához. A mezőny viszont kinyílt, változatos, hullámzó volt a küzdelem, melyben mindkét kapu előtt adódott lehetőség. A döntésre azonban egészen a végjátékig várni kellett: a 94. percben Ivan Petrjak volt eredményes. A gólt azonban VAR-ellenőrzés követte, de a fehérvári kontra előtt Fiola nem kézzel, hanem testtel blokkolt saját tizenhatosán belül, így hazai büntető helyett Bognár lefújta a találkozót.

A Fehérvár először nyert vendégként a szezonban, korábbi idegenbeli meccsein négy döntetlen mellett három vereséget szenvedett. Az MTK nyolcadik hazai találkozóján negyedszer maradt alul.

MTK Budapest-MOL Fehérvár FC 0-2 (0-1)
Új Hidegkuti Nándor Stadion, v.: Bognár
Gól: Kodro (21.), Petrjak (94.)
MTK: Somodi – Palincsár (Dimitrov, 84.), Varju, Várkonyi, Nagy Zs., Balázs B. – Kocsis B. (Kovácsréti, 46.), Ramadani, Mezei (Kata, 69.), Grozav (Haraszti, 69.) – Miovski
MOL Fehérvár: Kovács D. – Fiola, Lüftner, Stopira, Hangya (Heister, 70.) – Petrjak, Nego, Makarenko, Dárdai – Kodro (Alef, 87.), Nikolics (Zivzivadze, 69.)

1.  Ferencváros                 14 10   2   2    31-10  32 pont
 2.  Kisvárda Master Good        15  9   3   3    28-16  30
 3.  Puskás Akadémia FC          15  9   3   3    24-17  30