Poór Brigitta ezüstérmes a szezonzáró tereptriatlon világkupán

Poór Brigitta bukott a kerékpározás során, ennek ellenére ezüstérmet szerzett a szezonzáró európai tereptriatlon világkupán, Dániában.

A terepsport.hu szakportál keddi tájékoztatása szerint a magyar bajnok a hideg tengerben úszás után a harmadik helyen lépett a partra, majd az 500 lépcsőfok megmászása után a kerékpáros depóig felzárkózott a második helyre.

A hetedik kilométert követően azonban egy köves, sziklás lejtőn hatalmasat esett, elrepedt a sisakja, megrongálódott a kerékpárja, de ő csak kisebb sérüléseket szenvedett, így visszaállt a mezőnybe.

Több perces hátránya ellenére a táv második felében már ismét az élbolyban haladt, s a futás során pár kilométer után az élen álló mexikói Michelle Flipo közelébe került. Őt végül nem sikerült befognia, és 40 másodperces hátránnyal másodikként érkezett a célba.

Az év végi összesítésben a férfiaknál a Dániában 3. helyen végzett Francois Carloni nyerte meg a pontversenyt, a francia versenyző 23 ponttal előzte meg Roger Serranót.

A nőknél Carina Wasle 893 ponttal végzett az első helyen, a két futamgyőzelemmel rendelkező Poór Brigitta végül az előkelő második helyet szerezte meg.