Portugáliában nyert a Szekszárd

A Szekszárd 70-56-ra nyert a portugál Barreiro otthonában szerdán a női kosárlabda Európa Kupa csoportkörének hatodik, utolsó fordulójában.

Teja Oblak (jobbra) 15 pontja mellett leszedett 6 lepttanót és kiosztott négy gólpasszt is. Fotó: FIBA

Kiegyenlített játékkal kezdődött a találkozó. A negyed közepén Erkic triplájával 9-8-ra még a magyar csapat vezetett, ám ezután egy 6-0-t bemtatva ellépett a csoport sereghajtója, a portugál együttes. A negyed végén az Erkic-Krnjic duó révén ledolgozta hátrányát a Szekszárd.

A második negyed első felét koncentrált, jó játékkal kezdve Mansaré és Oblak eredményessége révén 11-0-ra nyerte a Szekszárd. Közel 6 és fél perc elteltével szerezte negyedbeli első pontjait a portugál együttes, A Szekszárd viszont 25 pontnál megállt, egy 8-0-lal szorossá tette a meccset a Gdessa. A félidő Mansaré kosarával, s a magyar ezüstérmes 4 pontos vezetésével zárult.

Szünet utám folytatódott az üldözőverseny, előbb 7-tel ellépett a Szekszárd, majd 1 pontra feljöttek a portugálok, amikor Theodoreán triplája a negyed közepén egy 8-0-s vendég rohamot indított újtára, ám a szívósan küzdő hazaiak 2 pontra felzárkóztak a negyed végére.

A záró etap elején volt labdájuk az egyenlítéshez a hazaiaknak, ám McCall vezérletével a szakasz közepén egy 19-3-mal végleg lerázta ellefelét a Szekszárd, amely végül magabiztos győzelmet aratott.

Djokics Zseljko, az Atomerőmű KSC Szekszárd: „Veni, vidi, vici, azaz jöttünk, láttunk, győztünk! Nagyon boldog vagyok, hogy megnyertük az utolsó csoport meccset is az Európa-kupában, ami nem volt könnyű ebben az erőltetett menetben, a szerda-vasárnap ritmusban, egy Sopron elleni rangadó után. Nehéz, mondhatni veszélyes mérkőzés volt ez kemény védekezéssel, sok kontakttal, így nagyon örülök, hogy senki sem sérült meg.”

Női kosárlabda Európa Kupa, 6. (utolsó) forduló:

H csoport:

Barreiro (portugál)-Atomerőmű KSC Szekszárd 56-70 (14-14, 10-14, 18-16, 14-26)
Barreiro:
 Serranho 2, COSTA 16/3, Ferreira 7/3, PAYNE 16/6, Umabano 5/3. Csere: Cabral 6, Jesus, Faustino 4.
Szekszárd: STUDER Á. 11/3, OBLAK 15/9, Erkic 8/3, Bálint 2, MCCALL 13/3. Csere: KRNJICS 8, MANSARÉ 8, Theodoreán 3/3, GEREBEN 2, Studer Zs, Kiss V.

A PEAC a hazai mérkőzéssel ellentétben – akkor nyolcpontos (67-59) vereséget szenvedett – ezúttal nem tudta megnehezíteni a favorit dolgát. A vendégek legeredményesebb játékosa Sarah Imovbioh volt, aki 15 pontot szerzett.

A francia csapat hibátlan teljesítménnyel, hat győzelemmel zárta a csoportkört, a PEAC két győzelemmel és négy vereséggel végzett.

Gabriel Carrasco, a PEAC-Pécs vezetőedzője: „A múlt héten megnyertük magunknak az esélyt, hogy továbbjussunk, de ezt a lehetőséget ezen az estén sajnos elveszítettük. Fizikailag felülmúlt bennünket a francia csapat és ez döntőnek bizonyult már az első két negyed során.”

A tíz csoportból az első és a második helyezettek jutnak tovább, illetve további négy csoportharmadik.

F csoport:

Carolo Basket (francia) – PEAC-Pécs 82-46 (18-12, 18-8, 22-14, 24-12)
Carolo Basket: Bouderra 8/6, Loyd 16, Minte 8, Dos Santos 6, Berezhynska 16. Csere: Filip 6, Chevaugeon 13/3, Paget 9/3, Meite.
PEAC-PÉCS: Mandic 4, Roberson 9/9, Raksányi 7/3, Vucurovic 9/3, Imovbioh 15. Csere: Licskai 2, Szücs R -.

Otthon kapott ki a Sopron

A Sopron nyolcpontos vereséget szenvedett a vendég USK Praha csapatától a női kosárlabda Euroliga alapszakaszának hatodik fordulójában szerdán.

Az első félidőben gyenge védőmunka jellemezte a soproniakat, így a vendégek két negyed után tizenöt ponttal (44-29) elhúztak. A házigazda a harmadik felvonásban tíz pontot ledolgozott a hátrányából, majd a negyedik játékrészben hárompontosra csökkentette a különbséget, a Sopron sorsát azonban megpecsételte, hogy a záró negyed elején és végén pontatlan támadójátékot nyújtott.

A magyar együttes második vereségét szenvedte el négy győzelme mellett, a csehek szintén 4/2-es mutatóval várják a folytatást.

Roberto Iniguez, a Sopron Basket vezetőedzője: Csak a szünet után mutattuk a saját játékunkat, ez pedig kevés. Az első félidő olyan volt, mintha még Szekszárdon lettünk volna. Utána meg már olyan hátrányban voltunk, ahonnan nehéz visszajönni. Azt el tudom fogadni, hogy támadásban hibázunk, de védekezésben nem lehet ennyi kihagyásunk! Karácsonyig még három kőkemény meccsünk lesz az Euroligában, kettő meg a magyar bajnokságban, melyeken vissza kell találnunk önmagunkhoz. Mind fizikailag mind fejben. Az élet ilyen küzdés, van, hogy elesünk, de fel kell tudnunk állni. Hiszek a csapatban, tudom, hogy mire vagyunk képesek! Nincs mese, meg kell találnunk a formánkat!”

A Sopron legközelebb a francia Bourges vendégeként lép pályára jövő szerdán.