A portugálok ellen javítottak a németek

A német válogatott egygólos hátrányból fordítva magabiztos, 4-2-es győzelmet aratott a portugál csapat felett szombaton.

Mats Hummels és Cristiano Ronaldo fejpárbaja

Nagy lendülettel vetette bele magát a mérkőzésbe a német válogatott, amely már az ötödik percben kapuba talált Gosens révén. A játékvezető azonban les miatt nem adta meg a gólt, mivel a labdát ugyancsak megjátszani igyekvő Gnabry egy picit előrébb állt a beadás előtt.

Továbbra is lendületben maradtak a hazaiak, letámadták a portugálokat, akik szervezetten védekeztek, majd az első ellentámadásukból gólt szereztek.

15. perc: első ellentámadásából gólt szerzett a portugál válogatott: Jota jól vette át a hosszú keresztlabdát a balösszekötő helyén kilépve, majd középre pöckölt Cristiano Ronaldo (Juventus) elé, aki közelről nem hibázott (0-1).

A hátrányba került németeknek bő tíz percükbe telt, amíg összeszedték magukat. Azután ismét bátrabban rohamoztak, megint többször sikerült megzavarniuk a portugál labdakihozatalt, érkeztek a beadások, ezeket a helyzeteket pedig a portugálok a hajrában három percen belül kétszer nem tudták jól megoldani.

35. perc: Gosens lőtte be balról, kapásból az átívelt labdát, középen Havertz robbant be, de végül nem az ő, hanem a menteni igyekvő Rúben Dias lábáról vágódott a kapuba a játékszer (1-1).

39. perc: a portugál 16-oson belül pattogott a labda ide-oda, majd az alapvonaltól, jobbról Kimmich passzolt középre, Guerreiro pedig a saját kapujába lőtt (2-1).

Joshua Kimmich és Raphaël Guerrero

A szünet után is eredményesen támadtak a németek, még a második játékrész fele előtt két újabb gólt szereztek, amire már csak egy portugál válasz érkezett.

51. perc: Növelte előnyét a német csapat, Müllertől Gosens kapta a labdát, majd az ő beadását követően Kai Havertz (Chelsea) lőtt gólt (3-1).

60. perc: Kimmich ívelt át jobbról a túloldalra, Robin Gosens (Atalanta) pedig közelről fejelt a kapuba (4-1).

Mindkét oldalon jöttek a cserék, a németek igyekeztek őrizni az eredményt, a portugálok támadásaiban pedig volt veszély, de az eredmény már nem változott.

67. perc: Balról beívelt szabadrúgás után Ronaldo a hosszú oldalról, az alapvonalról kanalazta vissza a labdát, melyet Diogo Jota (Liverpool) passzolt be közelről (4-2).

Labdarúgó Európa-bajnokság

F csoport, 2. forduló:

Németország-Portugália 4-2 (2-1)
München, 12 926 néző, v.: Anthony Taylor (angol)
Gól: Dias (35., öngól), Guerreiro (39., öngól), Havertz (51.), Gosens (60.), illetve Ronaldo (15.), Jota (67.)
Németország: Neuer – Ginter, Hummels (Can, 63.), Rüdiger – Kimmich, Gündogan (Süle, 73.), Kroos, Gosens (Halstenberg, 62.) – Havertz (Goretzka, 73.), Gnabry (Sané, 87.), Müller
Portugália: Rui Patricio – Semedo, Dias, Pepe, Guerreiro – Carvalho (R. Silva, 58.), Danilo – B. Silva (Sanches, 46.), Fernandes (Moutinho, 64.), Jota (A. Silva, 83.) – Ronaldo.

Magyarország-Franciaország 1-1 (1-0)
Budapest, Puskás Aréna, 55 998 néző, v.: Michael Oliver (angol)
Gól: Fiola (45+2.), illetve Griezmann (66.)