Póta a 32 között, nyolcaddöntős az Ecseki, Szudi páros az asztalitenisz-világbajnokságon

Póta Georgina egyesben bejutott a harmadik fordulóba, az Ecseki Nándor, Szudi Ádám kettős pedig nyolcaddöntős férfi párosban a dél-afrikai Durbanben zajló egyéni asztalitenisz-világbajnokságon.

Póta
Póta Georgina

A világranglistán 78. Póta Georgina az őt 45 hellyel megelőző, thaiföldi Suthasini Sawettabuttal csapott össze hétfőn, s bár a 4-1-es végeredmény nem azt mutatja, de nagy csatában harcolta ki a győzelmet, de szinte minden szett szorosan alakult. A kétszeres Európa-bajnok magyar a negyedik meccslabdáját értékesítve lépett tovább.

A 32 között a japán Ito Mima és a francia Camille Lutz párharcának továbbjutója vár Pótára, a papírforma alapján ez a nemzetközi szövetség rangsorában hetedik, vegyes párosban olimpiai bajnok ázsiai játékos lesz.

Ecseki Nándormiután Madarász Dórával mérkőzéslabdáról kiesett a vegyes páros második körébenSzudi Ádámmal villámgyőzelmet aratott egy brazil duó felett, így készülhet a nyolcaddöntőre, amelyben a Puerto Ricó-i Daniel Gonzalez és Brian Afanador lesz az ellenfél. Az Eb-bronzérmes magyarok a 13. kiemeltek a férfi párosversenyben.

Utóbbi számban Majoros Bence és a dán Anders Lind kettőse számára a második forduló jelentette a végállomást: Három szettben kikaptak egy indiai riválistól, így a korábban egyesben is kiesett magyar játékos számára befejeződött a vb.

Ecseki-Szudi
Ecseki Nándor és Szudi Ádám

Madarász Dóra kiesett egyesben

A világranglistán 87. Madarász Dóraaki az első fordulóban az Európa-bajnoki címvédő osztrák Sofia Polcanovát búcsúztatta – hétfőn az őt nyolc hellyel követő szlovák Tatiana Kukulkovával csapott össze.

Az első három szettben egyáltalán nem találta az ellenszert riválisa játékára, s bár a negyedik játszmában már jobban játszott, végül Kukulkova diadalmaskodott, s jutott a 32 közé.

Madarász az utolsó szettben, 6-6-os állásnál egy rossz mozdulatot követően megsérült, percekig ápolni kellett a jobb lábfejét, de aztán folytatni tudta a mérkőzést.

Este búcsúzott a Póta, Madarász páros

A magyar duó a 11. helyen kiemelt indiai Archana Girish Kamath, Manika Batra kettőssel csapott össze hétfőn este, de nem tudta megnehezíteni ellenfele dolgát, három sima szettben alulmaradt.

Madarász így egy napon belül vegyes párosban, egyesben és női párosban is búcsúzott és befejezte szereplését a vb-n.

Asztalitenisz-világbajnokság

Női egyes, 2. forduló (a 32 közé jutásért):

Póta Georgina-Suthasini Sawettabut (thaiföldi) 4-1 (6, -8, 8, 9, 11)
Tatiana Kukulkova (szlovák)-Madarász Dóra 4-0 (7, 4, 7, 10)

Női páros, 2. forduló (a 16 közé jutásért):

Archana Girish Kamath, Manika Batra (indiai)-Póta Georgina, Madarász Dóra 3-0 (5, 6, 7)

Férfi páros, 2. forduló (a 16 közé jutásért):

Ecseki Nándor, Szudi Ádám-Vitor Ishiy, Eric Jouti (brazil) 3-0 (6, 7, 7)
Sharath Kamal Achanta, Sathiyan Gnanasekaran (indiai)-Majoros Bence, Anders Lind (magyar, dán) 3-0 (5, 4, 13)

Vegyes páros, 2. forduló (a 16 közé jutásért):

Vong Csun-ting, Tu Hoj-kem (hongkongi) – Ecseki Nándor, Madarász Dóra 3-2 (-7, 6, 5, -5, 11)

Forrás: MOATSZ / MTI