A PSG szakította meg a Szeged hazai veretlenségi sorozatát

A MOL-Pick Szeged házigazdaként 32-29-re kikapott a Paris Saint-Germaintől a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójából szombatra halasztott mérkőzésen.

Bodó Richárd (b2), a MOL-Pick Szeged, valamint Dylan Nahi (b) és Mathieu Grebille (j), a Paris Saint-Germain játékosai. Fotó: MTI/Ujvári Sándor

A szegediek közül Dmitrij Zsitnyikov, a vendégektől pedig Luka Karabatic, Nikola Karabatic és Elohim Prandi hiányzott.

Nagyszerűen kezdtek a hazaiak, összeszedett védekezésükre és Mikler Roland bravúros védéseire alapozva 4-1-re elléptek. A Szeged lendülete egészen a meccs harmadáig tartott (11-7), utána a januári, egyiptomi világbajnokság legértékesebb játékosának választott dán Mikkel Hansen vezérletével a PSG egy négyes gólsorozattal egyenlített, de a vezetést nem tudta átvenni. Bár az egyéves kihagyás után visszatért Luka Stepancic sérülés miatt kivált a csapatból, a hazaiak 17-16-ra vezettek a rendkívül gyorsan támadó franciák ellen a szünetben.

A második félidő elején – a meccs során először – átvették a vezetést a párizsiak, de Borut Mackovsek és Bogdan Radivojevic góljaival tartották magukat a házigazdák. Tíz perccel a vége előtt már kettő volt a PSG előnye, Juan Carlos Pastor vezetőedző időt kért, de csapata nem tudott mit kezdeni az ellenfél kiváló védekezésével, így tovább nőtt a különbség, és végül 32-29-re győztek a párizsiak.

A mezőny legeredményesebb játékosa Mikkel Hansen volt tíz góllal, a hazaiaknál Bánhidi Bence, Borut Mackovsek, Luka Stepancic és Jonas Källman is négyszer talált be.

A két csapat kilencedik alkalommal találkozott egymással a nemzetközi porondon, egy döntetlen és három szegedi siker mellett ötödször nyert a PSG.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája

A csoport, az 1. fordulóból elhalasztott mérkőzés:

MOL-Pick Szeged – Paris Saint-Germain (francia) 29-32 (17-16)
Gól: Bánhidi Bence 4, Borut Mackovsek 4, Luka Stepancic 4, Jonas Källman 4, Bogdán Radivojevic 3, Mario Sostaric 3, Dean Bombac 3, Bodó Richárd 1, Joan Canellas 1, Stanislav Kasparek 1, Martin Stranovsky 1, ill. Mikkel Hansen 10, Luc Stein 6, Dylan Nahi 6,  Henrik Toft Hansen 4, Nedim Remili 2, Kamil Syprzak 2, Dainis Kristopans 1, Benoit Kounkoud 1, Ferran Sole Sala 1.

Lövések/gólok: 46/29, illetve 48/32
Gólok hétméteresből: 3/2, illetve 4/4
Kiállítások: 6, illetve 2 perc

A B csoportban hat győzelemmel, egy döntetlennel és két vereséggel második helyezett Telekom Veszprém kedden a listavezető Barcelona otthonában folytatja szereplését a BL csoportkörében, az A csoportban két sikerrel és öt vereséggel hatodik Szeged pedig csütörtökön az FC Portót fogadja.