PSG-Vardar döntő lesz Kölnben

Vardar_FCBA macedón Vardar Szkopje 26-25-re legyőzte a Barcelona csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája kölni négyes döntőjének második szombati elődöntőjében.

Jobban kezdtek a katalánok, a 13. percben már három góllal vezettek (5-8), ezt követően azonban a Vardar megkezdte a felzárkózást, és az egyenlítés után, a hajrában már jobban állt ellenfelénél (13-12).

A második felvonásban végig fej-fej mellett haladt a két együttes, de a horvát Luka Cindric két másodperccel a vége előtt a Vardarnak szerezte meg a győztes gólt.

A macedón csapatban a spanyol Alex Dujshebaev és a horvát Ivan Cupic hét alkalommal volt eredményes, Sterbik Árpád 14 védéssel járult hozzá a sikerhez, míg a katalánoknál a honfitársai ellen játszó Kiril Lazarov – aki az idény végén távozik Barcelonából – hat gólt dobott.

A Vardar első alkalommal győzte le a Barcelonát, eddig egy döntetlen mellett kilencszer kikapott tőle.

A Telekom Veszprém – amely délután 27-26-ra kikapott a francia Paris Saint-Germaintől – vasárnap a katalánokkal találkozik a bronzéremért. A két együttes közös története során 13 meccset nyert a Barcelona, és egy döntetlen mellett négyszer győzött a Veszprém. Az idei szezonban azonos csoportban szerepeltek, és mindkét találkozójuk a katalánok sikerével zárult.

A döntő két csapata, a PSG és a Vardar most találkozik harmadszor, eddig egyszer a franciák nyertek, egyszer pedig döntetlent játszottak.

Férfi Bajnokok Ligája, elődöntő:

HC Vardar Szkopje — FC Barcelona-Lassa 26-25 (13-12)
Gól: Cupic 7, Dujshebaev 7, Borozan 5, Cindric 4, Karacic 2, Maqueda Pena 1, ill. Lazarov 6, Rivera Folch 4, Jalouz 3, N’guessan 3, Syprzak 3, Mem 2, Arino Bengoechea 1, Jicha 1, Tomas Gonzalez 1.