Ráadástussal kikapott a férfi párbajtőrcsapat a negyeddöntőben

Végletekig kiélezett mérkőzésen ráadástussal 21-20-as vereséget szenvedett a negyeddöntőben a magyar férfi párbajtőrcsapat a milánói olimpiai kvalifikációs vívó-világbajnokságon.

párbajtőrcsapat
Koch Máté, Nagy Dániel, Siklósi András és Andrásfi Tibor, a magyar férfi párbajtőrcsapat (b-j) tagjai, miután vereséget szenvedtek a venezuelai csapat ellen a legjobb 4 közé jutásért vívott mérkőzésükön a milánói vívó-világbajnokság férfi párbajtőr csapatversenyében. Fotó: MTI/Illyés Tibor

A Siklósi Gergely, Koch Máté, Nagy Dávid, Andrásfi Tibor négyes a mexikóiak és az izraeliek pénteki legyőzése után szombaton a legjobb nyolc között a venezuelaiakkal csapott össze. Várható volt, hogy a tapasztalt dél-amerikaiak ellen jó teljesítményre lesz szükség. A túloldalon Gabriel Lugo mellett három Limardo fivér volt csapattag, Jesús, Francisco és a 2012-es londoni olimpián egyéniben aranyérmes Rubén Limardo Gascón.

Szorosan alakult a mérkőzés, a negyedik pár után 9-9 volt az állás. Az ötödikben Nagy folyamatosan ment előre, de pontos szúrásokkal Francisco Limardo gyűjtögette a pontokat, ezzel a venezuelaiak 13-9-re elléptek. Az Andrásfi helyére beálló Siklósi faragott a hátrányból, majd Koch 16-16-nál egyenlített. Megint Siklósi következett, sikerült fordítania, de Lugo is adott két tust, így a végén Nagy 18-18-nál ment fel a pástra Ruben Limardóval szemben. Továbbra is nagyon nagy volt a feszültség, akárcsak a szomszédos páston, ahol a szép számú hazai közönség által támogatott olaszok küzdöttek a csehekkel. A magyar-venezuelai mérkőzés ideje 20-20-nál járt le, jött a ráadás. Fél perc telt el, amikor egy oda-vissza akcióban a venezuelai oldalon gyulladt fel a lámpa. A magyaroknak nem sikerült menet közben megroppantaniuk az ellenfelet, emiatt alakult a lehető legszorosabban a végjáték.

Koch plusz ötös, Siklósi plusz kettes, Andrásfi mínusz hármas, Nagy mínusz ötös találati mutatóval zárt.

Pár perccel később az olaszok két tussal legyőzték a cseheket, így a magyarok a folytatásban, az 5-8. helyért sorra kerülő szakaszban utóbbiakkal csapnak össze először.

A júniusi Európa Játékok keretében rendezett Európa-bajnokságon aranyérmes magyar csapatnak fontos, hogy ott minél előrébb végezzen, mert az áprilistól áprilisig tartó egyéves olimpiai kvalifikációs időszak legfontosabb versenye a világbajnokság, az itt elért eredmény, illetve az azért járó pontszám – egy világkupához képest csapatban kétszeres szorzóval – mindenképpen benne lesz majd az összesítésben.