Rafael Nadal elvesztette, Iga Swiatek megnyerte a döntőt Indian Wellsben

Rafael Nadal sorozatban húsz megnyert mérkőzéssel a háta mögött, idén még veretlen érkezett a 9.5 millió dollár összdíjazású, kemény pályás Indian Wells-i tenisztorna döntőjére Taylor Fritz ellen, ám a világranglistán 20. helyen álló amerikai ellen a spanyolon kiütközött a sorozatterhelés és két játszmában kikapott tőle.

Némi meglepetésre, ám a hazai közönség annál nagyobb örömére Fritz kiválóan kezdett: és Nadal első két adogatójátékát is elvette, miközben hozta a saját adogatásait, vagyis viszonylag gyorsan 4:0-ra ellépett. Az amerikai 5:2-es vezetésénél aztán Nadal egyet lefaragott a hátrányából, ám Fritz azonnal újra brékelni tudott, amivel 35 perc alatt 6:3-ra megnyerte az első játszmát.

A második előtt a spanyol ápolási szünetet kért, amit maximálisan ki is használt, az első szett végén láthatóan nem volt túl jó állapotban. Hogy az ápolás eredményeként, vagy sem, de a második játszmában Nadal jutott először fogadóesélyhez – a második bréklabdáját 1:1-nál be is váltotta –, igaz Fritz rögtön elvette a 21-szeres GS-tornagyőztes adogatójátékát.

A karrierje során eddig mindössze egyetlen ATP 250-es tornát megnyerő amerikai ellen az eddig 91. ATP-tornagyőzelmet arató Nadalnak egyre jobban kellett vigyáznia a saját adogatójátékára. Ezt kétszer sikerrel meg is tette, harmadjára, Fritz 5:4-es vezetésénél azonban brék- és meccslabdához jutott a 24 éves amerikai, de Nadal ezt hárította, s végül kiharcolta a rövidítést.

Itt pedig előbb Nadal, majd Fritz vesztett egy pontot fogadóként, 3:3-mal cseréltek térfelet, s 4:4-nél előbb Nadal nyert fogadóként pontot, majd egy röptét ütött szélesre, ráadásul

ahelyett, hogy két játszmalabdához jutott volna, ő adott meccslabdát Fritznek, amikor ismét széleset ütött.

Az amerikai ezt a lehetőséget már nem hibázta el, és ezzel ő lett az első, aki elmondhatja magáról: 2022-ben legyőzte Rafael Nadalt, aki sorozatban húsz megnyert mérkőzés után szenvedett vereséget.

Eddigi pályafutása legnagyobb győzelmével Taylor Fritz hétfőtől a 13. helyet foglalja majd el a világranglistán.

ATP 1000-ES TORNA, INDIAN WELLS (8 584 055 dollár, kemény pálya)
DÖNTŐ

Taylor Fritz (amerikai, 20.)–Rafa Nadal (spanyol, 4.) 6:3, 7:6(5)

Zsinórban 11 győzelem!

A női döntőt a 20 éves lengyel Iga Swiatek nyerte a görög Maria Szakkari ellen, így hétfőtől a lengyel teniszezőnő a világranglista 2. helyezettje. Swiatek zsinórban 11. mérkőzését nyerte meg, februárban Dohában sem talált legyőzőre. Sakkarit Katarban az elődöntőben győzte le, majd a fináléban nyert az észt Anet Kontaveit ellen is.

Érdekesség, hogy Indian Wellsben az első három találkozón egyaránt szenthátrányból fordítva győzött. Swiatek utoljára Dubajban kapott ki a lett Jelena Ostapenkótól, a lengyel játékos idei mérlege: 20-3.

WTA-TORNA, INDIAN WELLS (8 369 455 dollár, kemény pálya)