Rangadót nyert a Ferencváros

Az éllovas FTC meglepően könnyedén, 7-3-ra győzte le vendégét, a Csíkszeredát a jégkorong Erste Liga keddi játéknapján a két társbajnok rangadóján.

Távoli lövésekkel gyorsan kétgólos előnyhöz jutott a Ferencváros, majd egy kapu mögül visszatett passzból tovább nőtt az előny. Az erdélyiek a szünet előtt szépítettek, ám a fordulást követően emberhátrányból talált be az FTC, amely megőrizte lendületét, és 40 perc után már 6-1-re vezetett. Az utolsó felvonásban csak faragni tudott a különbségen az erdélyi társbajnok.

Az esti győri mérkőzésen a Brassó már az első harmadban eldöntötte a rájátszásért harcoló Titánok elleni csatát.

Erste Liga, alapszakasz:

FTC-Telekom – Sport Club Csíkszereda 7-3 (3-1, 3-0, 1-2)
Gól: Nagy Gergő (8.), Fraser Ellerby Keaton (13., emberelőnyben), Németh Attila (14.), Lauri Johannen Karmeniemi (21., emberhátrányban), Kóger Dániel (33., emberelőnyben), Justin Hodgman (36.), Hajós Roland (45.), ill. Láday Tamás (17.), Andrej Taratuhin (47., emberelőnyben), Ty Wishart (52.)

Titánok-Corona Brasov Wolves 2-5 (1-4, 0-1, 1-0)
Gól: Dobmayer Dominik (9.), Almási Márk (52.), ill. Pavlo Borisenko (2., emberelőnyben, 10.), Daniel Tranca (16.), Molnár Zsombor (19.), Olivier Dame-Malka (39.)

Dunaújvárosi Acélbikák-Gyergyói Hoki Klub 5-4 (0-1, 3-2, 1-1, 0-0, 1-0) – szétlövés után
Gól: David Joseph Mazurek (21., emberelőnyben), Keegan Dansereau (29., emberelőnyben), Szappanos Dávid (40.), Hugo Turcotte (47.), Martin Louis St. Pierre (65.), ill. Matic Podlipnik (16.), Tero Koskiranta (26., emberhátrányban), Csergő Hunor (36.), Marek Troncisky (52.)

10. Dunaújvárosi Acélbikák      27  1   6   1  19  72-134  16
Játékvezetői műhiba miatt a szövetség versenyirodája első fokon elrendelte a december 30-án rendezett Vasas-FTC (4-2) mérkőzés újrajátszását. Amennyiben a döntés jogerőre emelkedik, a Vasastól levonnak három pontot, és kitűzik a találkozó új időpontját.

Forrás: MJSZ/MTI