Rasmus Kulmala triplázott a Csíkszereda ellen

A címvédő Csíkszereda 4-0-ra kikapott a magyar bajnok Ferencváros otthonában a jégkorong Erste Liga vasárnapi rangadóján. A finn Rasmus Kulmala háromszor volt eredményes, és 10 találatával vezeti a listát.

Nagy Gergő vezeti a korongot. Fotó: Németh Andrea

Már a 2. percben verekedés miatt állt a játék, Tóth Gergő és Gyenyisz Kuljas akadt össze. Az első harmadban nem esett gól, volt viszont 13-13 perc kiállítás.

A második harmad FTC-góllal indult, Cody Fowlie emberelőnyben talált be, és még a szünet előtt sikerült növelni a különbséget.

A záró játékrész 3. és 8. percében Rasmus Kulmala megint eredményes volt, az erdélyiek nem viszont nem tudtak betalálni Arany Gergelynek 38 lövésből.

Fodor Szabolcs, FTC-Telekom

„Nagyon jó hír, hogy javult a játékunk a péntekihez képest, ez azt jelenti, hogy van foganatja annak, amit mondunk a játékosainknak, annak, amit átbeszélünk. Az előző meccsen a második 35 percben mutatott játék miatt kamerák előtt dorgáltam meg a csapatomat, most kamerák előtt illeti őket dicséret. Rendkívül koncentráltan játszottunk végig mind a hatvan percen keresztül, erre van szükség egy ilyen csapat ellen, mint a Csíkszereda. Mindenki maximálisan betartotta a taktikai utasításokat, erre nagy szükség is volt, mert egy ilyen meccset csak akkor lehet megnyerni, ha a legapróbb részletekre is odafigyelünk, a legkisebb hiba megbosszulhatja magát. A speciális játék is döntőnek bizonyult, hiszen egy ilyen támadópotenciállal rendelkező csapatot nulla gólon tudtunk tartani. Hibátlan volt a hátrányos védekezésünk, volt emberelőnyös gólunk, ez is nagyon kellett. Nagy öröm a siker, de annak örülök a leginkább, hogy két nap alatt ilyen hatékonyan tudtunk javítani a játékunkban tapasztalt hibáinkon. Ez azt jelenti, hogy a srácok meg tudják valósítani az elképzeléseinket, ezért pedig le a kalappal, fejben és fizikálisan is óriási meló volt a mai.”

Magnus Sundquist, Sportklub Csíkszereda

„Az elején mi is szerezhettünk volna egy-két gólt, de nem így alakult. Azt hiszem, a mai mérkőzést egyértelműen a speciális játék döntötte el ellenfelünk javára, mi rengeteg emberelőnyből egyet sem használtunk ki, ők viszont éltek a lehetőségeikkel. Nagyon jó játékot hozott a mérkőzés, talán ez volt a legjobb meccs, amit eddig az Erste Ligában láttam. Egy ilyen szoros találkozót egyértelműen az emberelőnyös játékok döntenek el, ez ma sem volt másképp. Picit talán több feszültség volt bennünk a kelleténél, néhány büntetés elkerülhető lett volna, jó lenne fegyelmezettnek maradni az ilyen rangadókon is, egy ilyen csapat, mint a Ferencváros, a legapróbb hibát is megbünteti, így nem fért bele ilyen speciális játék, mint a mai.”