Rasovszky Kristóf hatodik 1500 méter gyorson

Rasovszky Kristóf hatodik helyen végzett 1500 méter gyorson a fukuokai vizes világbajnokság úszóversenyeinek vasárnapi zárónapján, ezzel a magyarok befejezték szereplésüket a Japánban rendezett viadalon.

Rasovszky
A későbbi hatodik helyezett Rasovszky Kristóf a férfi 1500 méteres gyors vegyesúszás döntőjében a fukuokai vizes világbajnokságon. Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

A nyíltvízi úszók versenyeiben egyéniben 10 kilométeren és a váltóval is ezüstérmes Rasovszky Kristóf a szombati előfutamban egyéni legjobbját (14:55.46) megjavítva, 14:54.09 perces idővel a hetedik helyen jutott a fináléba.

A veszprémiek kiválósága – aki korábban 400 és 800 méter gyorson is egyéni csúcsot ért el, ráadásul mindkét számban teljesítette az olimpiai szintet is – az egyes pályán úszott, és nagyjából a táv háromnegyedéig utolsóként tempózott. A 26 éves versenyző a végén nagyot hajrázott és óriási egyéni csúccsal, 14:51.46 perces idővel hatodik lett.

A számot a tunéziai Ahmed Hafnaui nyerte, aki hatalmas csatát vívott a végén az amerikai Bobby Finkével, utóbbi végül 1500 méter leúszását követően 5 (!) századdal később csapott célba.

„Nagyon elégedett vagyok, mert sikerült hasonlóan felépíteni az első ezret, mint tegnap, az utolsó ötszázon pedig két riválist sikerült megverni”

– nyilatkozta Rasovszky Kristóf.

Az MTI kérdésére válaszolva elmondta, ez már olyan idő, amivel a tokiói olimpián döntőzni lehetett, így ha itt, vagy akár 400-on, illetve 800-on sikerül tovább javulnia, akkor meg kell próbálnia ezeket a számokat a párizsi olimpián is.

„Úgy tűnik, amit januárban kitaláltunk, hogy ezt a kettőt minél jobban felépítsük, működik” – utalt Rasovszky a nyíltvízi és a medencés úszás „összefonódására”.

Rasovszky abszolút rekorder volt ezen a világbajnokságon azzal, hogy összesen több mint 20 ezer métert úszott a versenyein.

„Két hét versenyzést végig tudtam úgy csinálni, hogy a legnagyobb döccenő az öt kilométer volt, ahol a végét nem tudtam úgy összerakni, ahogy én azt szerettem volna. Ettől függetlenül gyakorlatilag holtpont nélkül jutottam túl a világbajnokságon, ez pedig erőt kell, hogy adjon a folytatásra”

– mondta az MTI-nek Rasovszky.

A magyar medencés úszók Kós Hubert 200 méter háton aratott győzelmének köszönhetően egy éremmel zárták a viadalt, így nem szakadt meg a sorozat, továbbra is minden világbajnokságról legalább egy dobogós helyezéssel tértek haza.

Férfi 1500 m gyors, világbajnok:

Ahmed Hafnaui (Tunézia) 14:31.54 perc
2. Bobby Finke (Egyesült Államok) 14:31.59
3. Samuel Short (Ausztrália) 14:37.28
…6. RASOVSZKY KRISTÓF 14:51.46

Ruta Meilutyte világcsúccsal nyert 50 méter mellen

A litván Ruta Meilutyte 29.16 másodperces világcsúccsal nyert női 50 méter mellen.

Az olimpiai bajnok versenyző a szombati elődöntőben még „csak” beállította a most bronzérmes olasz Benedetta Pilato 29.30 másodperces, a 2021-es budapesti Európa-bajnokságon úszott rekordját, a vasárnapi fináléban azonban ezt jócskán megjavítva, 29.16 másodperccel csapott célba.

4×100 m vegyváltó, világbajnok:

Egyesült Államok (Regan Smith, Lilly King, Gretchen Walsh, Kate Douglass) 3:52.08 perc
2. Ausztrália (Kaylee McKeown, Abbey Harkin, Emma McKeon, Mollie O’Callaghan) 3:53.37
3. Kanada (Kylie Massie, Sophie Angus, Margaret Macneil, Summer McIntosh) 3:54.12