Rendessy döntős, magyar arany a paraversenyben kajak-kenuban

Rendessy Eszter bejutott a döntőbe K-1 500 méteren a müncheni multisport Európa-bajnokság keretében zajló kajak-kenu kontinensviadalon, a paraverseny pénteki döntős programjában pedig született egy magyar aranyérem Juhász Tamás révén.

Juhász Tamás
A győztes Juhász Tamás az eredményhirdetésén, miután megnyerte a férfi parakenu VL2 kategóriát a müncheni multisport Európa-bajnokságon. Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Az UTE 19 éves kajakosa korábban aranyérmet szerzett Kőhalmi Emesével 1000 méteren, majd késő délután még vízre szállt az olimpiai szám középfutamában, amelyből három versenyző jutott a legjobb kilenc közé. A versenyt Rendessy nyerte, így magabiztosan lépett tovább a fináléba.

A para szakág pénteki döntőiben a VL2-es kategóriában a férfiaknál Juhász Tamás szerezte meg az aranyérmet, Suba Róbert negyedik lett, míg a nőknél VL3-ban Molnárné Tóth Julianna hetedikként zárt, ugyancsak 200 méteren.

„Őszintén szólva nem számítottam erre a győzelemre. Arra gondoltam, hogy valahol az érem közelében lehetek, de nagyon jól összejött minden annak ellenére, hogy nem a saját hajómmal mentem és meg is vagyok egy kicsit fázva. Amúgy pedig nagyon tetszik a víz, nagyon könnyű, jó benne evezni”

– nyilatkozott az MTI-nek a 46 éves újdonsült Európa-bajnok.