Roland Garros: Bondár Anna nyolcaddöntős párosban

Bondár Anna szombaton sikerrel vette a második fordulót női párosban a francia nyílt teniszbajnokságon.

Roland Garros
Greet Minnen és Bondár Anna. Fotó: Remy Chautard/FFT

A magyar játékos és a belga Greet Minnen kettőse 3:3-ig fej fej mellett haladt a hetedikként rangsorolt japán Aojama Suko, Sibahara Ema duóval, utána viszont brékelőnybe került, majd 5:3-nál fogadóként két játszmalabdát kihasználatlanul hagyott. Ezt követően a riválisnak volt két labdája az egyenlítéshez, azonban Bondárék ezt nem engedték, majd az ötödik szettlabdából már sikerült előnybe kerülniük.

A folytatásban a magyar érdekeltségű páros azonnal elvette ellenfele adogatását, 5:2-nél pedig már dupla brékelőnybe került. Azonban adogatóként elsőre egy mérkőzéslabda ellenére nem sikerült lezárni a találkozót, de másodjára 5:4-nél a harmadik meccslabdát értékesítve már igen. A találkozó 102 percig tartott.

A nyolcaddöntőben a 12. helyen kiemelt Asia Muhammad, Giuliana Olmos amerikai-mexikói páros lesz Bondárék ellenfele.

Gálfi Dalma és Katarzyna Piter duója búcsúzott

A magyar-lengyel kettős pénteken a nyolcadik helyen kiemelt Gabriela Dabrowski, Luisa Stefani kanadai-brazil duóval szállt szembe, és a döntő szettben már 5:3-ra vezetett, de a magyar játékos nem tudta kiszerválni a meccset. Az ellenfél fordított, és 2 óra 13 perc elteltével lezárta a mérkőzést.

Gálfi egyesben már az első fordulóban búcsúzott a Roland Garroson.

Női páros, 2. forduló (a 16 közé jutásért):

Bondár Anna, Greet Minnen (magyar, belga) – Aojama Suko, Sibahara Ema (japán, 7.) 6:4, 6:4
Gabriela Dabrowski, Luisa Stefani (kanadai, brazil, 8.) – Gálfi Dalma, Katarzyna Piter (magyar, lengyel) 4:6, 6:2, 7:5

3. forduló

Férfiak

Carlos Alcaraz (spanyol, 1.) – Dennis Shapovalov (kanadai, 26.) 6:1, 6:4, 6:2
Lorenzo Musatti (olasz, 17.) – Cameron Norrie (brit, 14.) 6:1, 6:2, 6:4
Sebastian Ofner (osztrák, Q) – Fabio Fognini (olasz) 5:7, 6:3, 7:5, 1:6, 6:4
Sztefanosz Cicipasz (görög, 5.) – Diego Schwartzmann (argentin) 6:2, 6:2, 6:3
Novak Djokovics (szerb, 3.) – Alejandro Davidovich Fokina (spanyol, 29.) 7:6(4), 7:6(5), 6:2
Juan Pablo Varillas (perui) – Hubert Hurkacz (lengyel, 13.) 3:6, 6:3, 7:6(3), 4:6, 6:2
Karen Hacsanov (orosz, 11.) – Thanasi Kokkinakis (ausztrál, WC) 6:4, 6:1, 3:6, 7:6(5)
Lorenzo Sonego (olasz) – Andrej Rubljov (orosz, 7.) 5:7, 0:6, 6:3, 7:6(5), 6:3
Holger Rune (dán, 6.) – Genaro Alberto Olivieri (argentin, Q)
Francisco Cerundolo (argentin, 23.) – Taylor Fritz (amerikai, 9.)
Nicolas Jarry (chilei) – Marcos Giron (amerikai)
Zhizhen Zhang (kínai) – Casper Ruud (norvég, 4.)
Daniel Altmaier (német) – Grigor Dimitrov (bolgár, 28.)
Alexander Zverev (német, 22.) – Frances Tiafoe (amerikai, 12.)
Borna Coric (horvát, 15.) – Tomas Martin Etcheverry (argentin)
Yoshihito Nishioka (japán, 27.) – Thiago Seyboth Wild (brazil, Q)

Nők

Iga Świątek (lengyel, 1.) – Xinyu Wang (kínai)
Bianca Andreescu (kanadai) – Leszja Curenko (ukrán)
Anna Karolina Schmiedlova (szlovák) – Kayla Day (amerikai, Q)
Mirra Andrejeva (orosz, Q) – Coco Gauff (amerikai, 6.)
Sara Sorribes Tormo (spanyol) – Jelena Ribakina (kazah, 4.) Tormo játék nélkül jutott tovább
Jekatyerina Alekszandrova (orosz, 23.) – Beatriz Haddad Maia (brazil, 14.)
Elisabetta Cocciaretto (olasz) – Bernarda Pera (amerikai)
Olga Danilovics (szerb, Q) – Ons Jabeur (tunéziai, 7.)
Karolina Muchova (cseh) – Irina-Camelia Begu (román, 27.) 6:3, 6:2
Elina Avaneszjan (orosz, LL) – Clara Tauson (dán, Q) 3:6, 6:1, 7:5
Anasztaszja Pavljucsenkova (orosz) – Anasztaszja Potapova (orosz, 24.) 4:6, 6:3, 6:0
Elise Mertens (belga, 28) – Jessica Pegula (amerikai, 3.) 6:1, 6:3
Jelina Szvitolina (ukrán) – Anna Blinkova (orosz) 2:6, 6:2, 7:5
Darja Kaszatkina (orosz, 9.) – Peyton Stearns (amerikai) 6:0, 6:1
Sloane Stephens (amerikai) – Julija Putyinceva (kazah) 6:3, 3:6, 6:2
Arina Szabalenka (fehérorosz, 2.) – Kamilla Rahimova (orosz) 6:2, 6:2

Forrás: Roland Garros / MTI