Röplabda Extraliga: Egyenlített a Kazincbarcika és a MAFC is

A Kazincbarcika hazai pályán könnyedén, 3-0-ra legyőzte a Kaposvárt a férfi röplabda Extraliga elődöntőjének második mérkőzésén, ezzel kiegyenlített a párharcban. A MAFC-BME házigazdaként 3-1-re legyőzte a címvédő Pénzügyőrt.

A két csapat első, szombati találkozója hatalmas, 157 perces csatát és kaposvári győzelmet hozott: a somogyiak hét mérkőzéslabdát hárítva, a döntő szettet 27-25-re nyerve kerültek előnybe.

A csütörtöki második mérkőzés első játszmájában a hazaiak 7-7 után elléptek riválisuktól, és a szezon elején még centerként használt, az utóbbi időben azonban már feladóátlóként játszó Bibók Balázs vezérletével magabiztosan kerültek előnybe.

A második etap első harmadában rengeteg hiba jellemezte mindkét együttes játékát – volt, hogy hat egymást követő labdamenet rontással ért véget -, de ebből is a házigazdák jöttek ki jobban, akik hétpontos előnyt építettek ki. A somogyiak később ugyan rendezték blokkvédekezésüket, és közelebb zárkóztak, de a VRCK ezt követően kézben tartotta a játékrészt, így kevesebb mint egy óra játék után megduplázta fórját.

A harmadik felvonásban is sokat rontottak a csapatok, ebből ezúttal is a házigazda profitált, mert volt olyan játékosa – most a center Juhász Péter -, aki rendre jó megoldásokat választott. A Kazincbarcika 10-9 után váltott ritmust, minden játékelemben jobban teljesített, a Kaposvár pedig – miután ezt követően csak négy pontot tudott szerezni – simán, 75 perc alatt kikapott.

A hazaiaktól Blázsovics Péter 11, Juhász 10 pontig jutott, ezzel szemben a vendégektől az öt pontot is csak hárman érték el.

Toronyai Miklós, a VRCK vezetőedzője

„Örülök, hogy a nyitásainkat el mertük vállalni, és még az sem vette el a kedvünket, hogy az ellenfél enervált volt. Ugyanis a múltban mi hajlamosak voltunk leállni, viszont most még tudtunk újítani, és remek eredményt értünk el.”

Ruben Wolochin, a Kaposvár vezetőedzője

„Gratulálok a hazaiaknak, mert ők röplabdát játszottak, mi nem. Gyorsan össze kell kapnunk magunkat, hiszen hétfőn jön a folytatás.

A harmadik mérkőzést jövő hétfőn rendezik Kaposváron.

Egyenlített a MAFC az elődöntőben

A két csapat első, szombati mérkőzésén a MAFC alaposan meglepte Jókay Zoltán együttesét, amelynek 1-2-ről kellett fordítania. A szerdai, második találkozóra Nagy Péter csapatába visszatérhetett az egész Extraliga egyik legjobb pontszerzője, a feladóátló Csoma Krisztián.

Az összecsapás első játszmájában az alapszakaszban negyedik hazaiak ismét a négy napja látott remek csapatjátékkal rukkoltak elő, és a gyorsan kialakított ötpontos előnyüket végig magabiztosan őrizve kerültek előnybe. A második felvonásra blokkban és a nyitásokban is sokat javult a PSE játéka, így bár a MAFC a játékrész derekán hatpontos különbséget majdnem eltűntetve kettőre zárkózott, a magyar válogatott Dávid Csanád vezette vendégek örülhettek az egyenlítésnek.

A harmadik felvonást újfent a MAFC kezdte jobban, a Pénzügyőr ráadásul 8-4-nél elveszítette brazil ütőjét, Igor de Sousa Soarest: a 31 éves játékos jobb lába egy felugrásnál letapadt, és csak csapattársai segítségével tudta elhagyni a pályát. A hazai együttes ezt követően is tartotta a különbséget, blokkteljesítményben és támadási hatékonyságban is ellenfele fölé nőtt, így – az első meccshez hasonlóan – ezúttal is egy játszmára került a győzelemtől.

A negyedik etapban a házigazda remek nyitásaival továbbra sem tudott mit kezdeni a PSE, ráadásul a vendégek kényszertámadásait a MAFC játékosai remekül olvasták, így blokkból is sok pontot szereztek. Jókay cserékkel próbálta frissíteni Magyar Kupa-győztes együttesét, de tanítványainak nem volt ellenszerük a hazaiak játékára, így Nagy Péter együttese győzött és kiegyenlített a párharcban.

A 108 perces mérkőzésen a hazaiaktól négyen, a vendégektől hárman zártak tíz pont feletti eredménnyel.

Nagy Péter, a MAFC vezetőedzője

„Nagy érzelmi hullámvasút volt mind a két oldalon, de nekem a saját csapatommal kell foglalkozni és úgy érzem sikerült átbillenteni őket. Amikor megértették a srácok, hogy az energiáikat nem a saját maguk őrlésére kell fordítani, akkor megfordult a találkozó és ennek köszönhető ez a mai győzelem.”

Jókay Zoltán, a Pénzügyőr vezetőedzője

„Elképesztő nehéz fejek voltak a pályán és ez lassította a gondolkodásunkat, ami természetesen kihatott a végrehajtásainkra is. Ebben kell előre lépnünk!”

A harmadik találkozót vasárnap rendezik a Pénzügyőr otthonában.