Rózsaszín mezben győzött a Pick Szeged

Hatodik bajnoki fellépésén is nyert a Szeged, amely a Balatonfüredre mért 13 gólos vereséget a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján.

Kárpáti Krisztián, az OTP Bank-Pick Szeged vezetőedzője

„Dicséret illeti a Balatonfüredet a második félidei küzdéséért. Az első húsz perccel igazán elégedett voltam, mert ekkor egy nagyobb tempót beszéltünk meg, hogy a vendégek ne tudjanak cserélni és ezt sikerült is megcsinálni. Rendezetlen védelemmel szemben sok lerohanás gólt szereztünk, stabilan játszottunk. Olykor picit vesztettünk a fókuszból, de elégedett vagyok a mutatott játékkal.”

A Budakalász a vártnál simábban, nyolc góllal győzte le a Csurgót, a Gyöngyös hat találattal volt jobb a hozzá látogató Komlónál.

A Tatabánya 27-25-re győzött a NEKA balatonboglári otthonában. Negyedórával a vége előtt még 22-22 volt az állás, a vendégek azonban hatékonyabban hajráztak, így nyertek végül két góllal.

Férfi kézilabda NB I

5. forduló:

OTP Bank-Pick Szeged – Balatonfüredi KSE 36-23 (19-11)
Szeged:
Mikler, Nagy (kapusok), Bodó 2, Bombac 2, Bánhidi 4, Dzialakiewicz 1 (1), Frimmel 9, Gaber 2, Garciandia 2, Juhász 1, Kalarash, Mackovsek, Martins 3 (1), Molina, Sostaric 8 (1), Szilágyi 2.
Balatonfüred: Andó, Bősz (kapusok), Bóka 4, Dénes, Gostovic 5 (1), Hornyák, Kemény 1, Kljun 1, Németh 1, Sikosek 4, Sretenovic 1, Szmetán, Szöllősi 1, Szűcs, Varga 5.

CYEB-Budakalász – Csurgói KK  36-28 (19-13)
Budakalász:
Bíró, Tóth (kapusok), Berényi, Dávid, Halász 7, Juric-Grgic 4, Kiss 3, Kovács 6 (1), Mikhalin 1, Ranisavljevic 4, Sinkovits 1, Szakács 1, Tyiskov 1, Tóth 2, Varjú 6 (3), Vrhovina.
Csurgó: Füstös, Holló (kapusok), Bazsó 1, Borsos, Gábor 6, Herceg 5, Krsmancic 1 (1), Markez, Mazurek, Papp 5, Spruk 1, Szeitl 1, Tufegdzic 3 (2), Tóth 1, Vasvári, Zagar 4.

HE-DO B.Braun Gyöngyös – Carbonex-Komló 30-24 (14-13)
Gyöngyös:
Podoba, Tomic (kapusok), Bura 7, Edwards 1, Gráf, Hegedűs 1, Jaros 4, Jóga, Lakosy, Nagy, Pietruszko, Potisk 2, Schmid 1, Schäffer 6 (1), Ubornyák 1, Varsandán 7 (3).
Komló: Lévay, Merkovszki (kapusok), Bazsa, Bodnár, Bogdanic 1, Jerkovic 4, Kovács, Melnicsuk 5, Menyhárt 6 (3), Rotim 2, Szöllősi, Urbán 4, Varga, Vekic, Veselinovic, Váczi 2 (2).

Dabas KC – PLER-Budapest 25-25 (10-11)
Dabas:
Nagy, Pallag (kapusok), Bognár, Bálint 1, Fekete 2, Garajszki, Horvat 4 (4), Hunyadi, Katona 3, Koller 1, Laurinyecz 3, Szeverényi, Szöllősi 4, Török 3, Zdolik 2, Ács 2.
PLER-BUDAPEST: Kránitz, Takács (kapusok), Alan 5, Bak, Farkas, Fekete, Fodor 2, Simotics 2, Strelnikov 2, Sunajko 8, Szkokán, Tóth 4 (1), Várszegi, Vízler, Zobec 2, Ács.

HSA NEKA – MOL Tatabánya KC 25-27 (15-16)
NEKA:
Deményi, Mikler (kapusok), Dely 1, Gál 3, Kanyó, Karai 2, Kovács 2 (1), Kovács 3, Krakovszki Zs. 1, Ludmán 2, Molnár 2, Sisa 1 (1), Sztraka 5, Szücs 2, Temesvári 1, Tárnoki.
Tatabánya: Bartucz, Székely (kapusok), Ancsin 1, Eklemovic, Enomoto, Győri 3, Juhász 4, Krakovszki B. 4, Krancz, Maras 4 (3), Obradovic 2, Pergel 4, Rodriguez 2, Vajda 1, Vilovski 2, Yadegari.

1. Telekom Veszprém             6  6   –   –  253-161  12 pont
 2. OTP Bank-Pick Szeged         6  6   –   –  219-165  12
 3. MOL Tatabánya KC             6  4   –   2  173-171   8
 4. FTC-Green Collect            5  3   –   2  169-158   6
 5. HSA NEKA                     5  3   –   2  130-128   6
 6. Csurgói KK                   5  3   –   2  155-154   6
 7. CYEB-Budakalász              5  2   –   3  136-142   4
 8. Balatonfüredi KSE            5  2   –   3  128-142   4