Salah triplájával élre állt a Liverpool

Az elsőosztályú angol labdarúgó bajnokság 16. fordulójában a Manchester City két góllal kikapott a londoni Stamford Bridge-en, míg a Liverpool 4-0-ra győzött az AFC Bournemouth vendégeként.

Fotó: liverpoolfc.com

A Vitality-stadionban már a 16. percben Mohamed Salah elől kelett menteniük a hazaiaknak, majd két hazai helyzettel és kilenc perccel később Roberto Firmino távoli lövése után a labda kijött Asmir Begovic kapusról, az érkező Mohamed Salah pedig hét méterről, ballal helyezett a kapu jobb oldalába (0-1).

A második játékrész elején Roberto Firmino szerzett labdát a félpályán, kiugratta aki Salah-t, aki remek cselek után, három játékos közül, 16 méterről helyezett a bal alsóba (0-2).

Húsz perccel később Andrew Robertson bal oldali beadása után Steve Cook védhetetlenül helyezett a saját kapujába (0-3). Végül a 77. percben Mohamed Salah ugrott ki egy remek labdával, elhúzt a játékszert egyszer, majd még egyszer a jobbra-balra vetődő Begovic mellett, majd két hazai játékos között, hat méterről, bal külsővel a kapu jobb oldalába helyezett (0-4).

Az egyiptomi csatár március 17-én a Watford ellen négy gól szerzett, azóta csak két duplája volt Salah-nak.

Mohamed Salah és Virgil van Dijk. Fotó: liverpoolfc.com

A listavezető Manchester City Londonba látogatott, ahol tavaly szeptemberben Kevin de Bruyne egyetlen találatával nyertek a vendégek.

A City kezdeményezett többet, 63%-ban volt az első félidőben náluk a labda, azonban mégsem ők, hanem a Chelsea szerzett vezetést. A 45. percben Eden Hazrd kapott egy labdát a bal szélen, majd rövid cselsorozat után a középen érkező N’golo Kantéhoz passzolt, aki kíméletlenül a léc alá varrta a labdát (1-0).

A 78. percben aztán megint onnan jött a gól, ahonnan talán legkevésbé lehetett számítani. 11 City-szögletet követően a Chelsea is elvégezhette első (!) sarokrúgását, de a londoniak ezt jóval magasabb hatásfokkal tették. Hazard szöglete után David Luíz csúsztatott fantasztikusan a kapuba (2-0).

A Manchester City veresége azt jelentette, hogy a Liverpool egy ponttal átvette a vezetést a tabellán.

A következő fordulóban kettős Liverpool-Manchester csata lesz, hiszen a City fogadja az Evertont, míg az MU az Anfield Roadon vendégeskedik.

Premier League, 16. forduló:

AFC Bournemouth-Liverpool 0-4 (0-1)
Gól: Mohamed Salah (25., 48., 77.), S. Cook (68., öngól)

Chelsea-Manchester City 2-0 (1-0)
Gól: N’golo Kanté (45.), David Luiz (78.)

Manchester United-Fulham 4-1 (3-0)
Gól: Ashley Young (13.), Juan Mata (28.), Romlo Lukaku (42.), Marcus Rashford (82.), ill. A. Kamara (67., 11-es)
Kiállítva: A. Zambo Anguissa (68., Fulham)

Arsenal-Huddersfield Town 1-0 (0-0)
Gól: Lucas Torreira (83.)

Leicester City-Tottenham Hotspur 0-2 (0-1)
Gól: Heung-Min Son (45.), Dele Alli (58.)

Burnley-Brighton&Hove Albion 1-0 (1-0)
Gól: J. Tarkowski (40.)

Cardiff City-Southampton 1-0 (0-0)
Gól: C. Paterson (74.)

West Ham United-Crystal Palace 3-2 (0-1)
Gól: R. Snodgrass (48.), Javier Hernandez (62.), Felipe Anderson (65.), ill. J. McArthur (6.), J. Schlupp (76.)