Sallai gólt szerzett Wolfsburgban

A Freiburg a magyar válogatott Sallai Roland góljával mentett pontot (2–2) a Wolfsburg otthonában.

A hazaiak az első félórában négy gólt szereztek, de Wout Weghorst duplájával csupán 2-0-ra vezettek, mert Daniel Ginczek két találatát a videobírós visszajátszás megtekintését követően érvénytelenítette a játékvezető.

A vendégeknek a szünet előtt sikerült szépíteniük, majd a második félidő 17. másodpercében Sallai Roland egy pontos fejessel egyenlített. A magyar válogatott játékos – aki szezonbeli második, 30. freiburgi meccsén negyedik gólját szerezte – kezdőként 63 percet játszott, és gólján kívül két nagy helyzete is volt.

A Bayern München három pontot érő találatát Leon Goretzka szerezte a 86. percben. A a klub egyetlen lépésre került története harmincadik bajnoki címétől, ugyanis így megőrizte hétpontos előnyét a Borussia Dortmunddal szemben, azaz ha a következő fordulóban is győz, akkor előnye behozhatatlanná válik.

A Mönchengladbach számára fájó lehet a kudarc, mert így elveszítheti a Bajnokok Ligája-indulást érő negyedik helyét, amennyiben a vasárnap pályára lépő Bayer Leverkusen pontot szerez.

A Bayern sorozatban tizedik diadalát aratta a Bundesligában, veretlenségi sorozata december 7., vagyis 17 kör óta tart.

Bundesliga, 31. forduló:

Bayern München-Borussia Mönchengladbach 2-1 (1-1)
Gól: J. Zirkzee (26.), L. Goretzka (86.), ill. B. Pavard (37., öngól)

Fortuna Düsseldorf-Borussia Dortmund 0-1 (0-0)
Gól: E. Haland (90.)

Hertha BSC-Eintracht Frankfurt 1-4 (1-0)
Gól: K. Piatek (24.), ill. B. Most (51.), André Silva (62.), O. N’Dicka (68.), André Silva (86.)
Kiállítva: D. Boayata (45.)

1. FC Köln-Union Berlin 1-2 (0-1)
Gól: J. Cordoba (90.), ill. M. Fiedrich (39.), C. Gentner (67.)

SC Paderborn-Werder Bremen 1-5 (0-3)
Gól: A. Sabiri (66.), ill. D. Klaasen (20., 39.), Y. Ösako (34.), M. Eggestein (59.)

VfL Wolfsburg-SC Freiburg 2-2 (2-1)
Gól: W. Weghorst (14., 26., a másodikat 11-esből), ill. L. Höler (43.), Sallai Roland (46.)

TSG 1899 Hoffenheim-RB Leipzig 0-2 (0-2)
Gól: Daniel Olmo (9., 11.)