Salzburgban csak a hosszabbításban kapott ki a Fehérvár AV19

Fotó: erstebankliga.at

A Fehérvár AV19 szombaton hazai jégen legyőzte az Erste Bank Liga (EBEL) osztrák bajnokát, majd Salzburgban kiharcolta a hosszabbítást. Végül egy ponttal térhettek haza Rajnáék. A Red Bull Salzburg december 28-án érkezik ismét Székesfehérvárra.

A 4. perc elején Sterling került helyzetbe, lövését a 2015-ös év legjobb jégkorongozójának megválasztott Rajna Miklós még oldalra tolta, de érkezett Rauchenwald, aki a hálóba pofozta a játékszert (1-0). 44 másodperccel később Sárpátki Tamás kezdett szólóba, első próbálkozását még védte Weinhandl, de a kipattanót „Söpö” már a hálóba kotorta (1-1).

A 7. percben Nagy Gergő átadását a Volánban első meccsét játszó Antonin Manavian a kékvonalról vágta a hálóba (1-2). Jó volt látni, hogy az első harmadban abszolút egyenrangú ellenfelei voltunk a házigazdáknak. Sőt, lehetett volna nagyobb is a különbség, ha Nagy Gergő passza nem suhant volna el centikkel Kovács Csaba ütője mellett. A 12. minutumban Fahey Vinczét passzírozta bele a palánkba, szabálytalanul, mehetett is a büntetőpadra. Ennek ellenére az emberhátrányban játszó salzburgiak Komarek révén veszélyeztetni tudtak, szerencsére a korong elzúgott a kapuvas fölött.

A középső húsz perc Nagy és Kóger Dani veszélyes akciójával indult, Weinhandl lett a végállomás. Nem sokkal később Vincze húzott el a szélen, Vargának készítette le a pakkot, de ebből sem lett gól. Sárpátki kiállítása törte meg a fehérvári lendületet. A 28. percben aztán már örülhettek a vendégszurkolók; Szirányi Bence is mattolta Weinhandlt (1-3). Gólra góllal válaszolt a Salzburg, 35 másodperccel Szirányi találata után Brian Fahey ismét szorossá tette az összecsapást (2-3).

A harmadik harmad elején Orbán ült ki két percre, Fahey kapott büntetést, Kóger pedig szétforgácsolta a kapuvasat. Küzdött az egyenlítésért a hazai alakulat, de a fehérvári védelem jól állt a lábán egészen az 54. percig, amikor John Hughes maradt bántóan üresen, és középről a hálóba lőtt (3-3).

A ráadás első másodperceiben Brocklehurst rögtön mehetett is a büntetőpadra, a négy a hármat pedig kihasználták a hazaiak; Brett Sterling bombaerős lövése talált utat a fehérvéri kapuba (4-3).

Rob Pallin: „Két balszerencsés gólt kaptunk, de tetszett, ahogy játszottunk, jobbak voltunk, mint szombaton. Akkor 3-1-re ugyan vezettünk, de aztán visszaesett a teljesítményünk. Akkor, ha visszaemlékszünk, a három lőtt gólunkat követően 4-22 volt a kapura lövési arány, és nem a mi javunkra. Ma sokkal kiegyensúlyozottabban jégkorongoztunk, a hosszabbításban igen szerencsétlen kiállítást kaptunk, a Salzburg pedig hihetetlen gólt lőtt. Nagyon keményen küzdöttünk, négy sorral játszhattunk – ez se mostanában fordult elő velünk. Ha így játszunk a folytatásban is, akkor bejutunk a legjobb hat közé. Még van 13 meccs, minden harmadban versenyképesnek kell lennünk ezután is.”

A listavezető Black Wings 4-2-re kapott ki Villach-ban, így az EHL már csak egy ponttal vezet a Red Bull Salzburg előtt.

EBEL

Red Bull Salzburg – Fehérvár AV19 4-3 (1-2, 1-1, 1-0, 1-0) – hosszabbítás után
Gól: Alexander Raucehnwald (4.), Brian Fahey (28.), John Hughes (54.), Brett Sterling (63., emberelőnyben), ill. Sárpátki Tamás (4., emberhátrányban), Antonin Manavian (7.), Szirányi Bence (28.)

EC Villacher SV – EHC Lowest Black Wings Linz 4-2 (1-1, 0-0, 3-1)
Gól: Eric Hunter (8., emberelőnyben), Matt Kelly (42.), Ziga Pance (58.), Rick Schofield (60., üres kapuba), ill. Dan DaSilva (16.), Philipp Lukas (49.)