Sárközy Emléktorna: szoros győzelem a szlovénok ellen

A magyar jégkorong-válogatott nagy csatában 4-3-ra legyőzte a szlovén csapatot a Tüskecsarnokban zajló Sárközy Tamás Emléktorna szombati, utolsó fordulójában, és így a harmadik helyen zárta a viadalt.

Nagy Krisztián
Nagy Krisztián (b) és a szlovén Bine Masic a férfi jégkorong Sárközy Tamás Emléktorna Magyarország – Szlovénia mérkőzésén a Tüskecsarnokbant. Fotó: MTI/Hegedüs Róbert

Don MacAdam szövetségi kapitány ismét öt helyen változtatott az előző összecsapáshoz képest, Nagy Gergő, Vértes Nátán, Pozsgai Tamás és Vokla Roland visszakerült a keretbe, míg a kapuban Vay Ádám kapott lehetőséget.

A poprádi hálóőrt a 2. percben Zan Jezovsek mattolta, ám 16 másodperc múlva Kovács Alex – aki pénteken debütált a válogatottban – egyenlített. Egy perc múlva Stipsicz Bence erős passzába Nemes Márton tette bele ütőjét, és már a hazaiaknál volt az előny.

A 7. percben Pozsgai bravúrral tartotta be a támadóharmadban a korongot, kapura lőtt, ebbe pedig Nagy Krisztián nyúlt bele. A szlovén két kapuvasig jutottak ebben a szakaszban.

A folytatásban nem született gól, viszont kimaradt két szlovén és egy hazai emberelőny. A záró játékrész elején nagyon nyomott a vendég gárda, előbb Matic Torok szépített egy bombával, majd – ahogy kiegészültek a magyarok – Nemes durván eladta a korongot saját harmadon belül, ebből pedig Luka Maver egyenlített.

Ahogy túlélte a nehéz időket a házigazda, erőre kapott, és az 52. percben Nagy Gergő passzát Mihály Ákos kapásból zúdított a hálóba. A hajrában a vendégeknek több ziccerük volt, de ezek kimaradtak.

Sárközy Tamás Emléktorna

3. forduló:

Magyarország – Szlovénia 4-3 (3-1, 0-0, 1-2)
Kovács (2.), Nemes (3.), Nagy K. (7.), Mihály (52.), illetve Jezovsek (2.), Torok (42.), Maver (48.)

Olaszország – Ukrajna 1-0, hosszabbítás után

A végeredmény: 1. Olaszország 7 pont, 2. Ukrajna 4, 3. Magyarország 4, 4. Szlovénia 3

Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény döntött.

U20-as jégkorongtorna – Győzött a házigazda magyar válogatott

A december 10. és 16. közötti budapesti U20-as divízió I/A-világbajnokságra készülő magyar jégkorong-válogatott megnyerte a székesfehérvári Négy Nemzet Tornát, miután a záró összecsapáson 4-1-re verte a francia csapatot.

Ladányi Balázs szövetségi edző alakulata az ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban csütörtökön 4-0-ra verte az olaszokat, pénteken pedig 2-1-re kikapott a szlovénoktól.

3. forduló:

Magyarország-Franciaország 4-1 (1-0, 2-1,  1-0)

A torna végeredménye: 1. Magyarország 6, 2. Olaszország 6, 3. Franciaország 3, 4. Szlovénia 3

Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmények döntöttek (magyar-olasz 4-0, francia-szlovén 6-3)

Kikapott Ausztriában a női hokiválogatott

A magyar női jégkorong-válogatott 3-1-re kikapott az osztrák csapat otthonában barátságos mérkőzésen, szombaton Villachban.

A két együttes pénteki összecsapását 2-0-ra nyerte Pat Cortina szövetségi kapitány alakulata, amelyben ezúttal Simon Viktória debütált. A kapuban Révész Zsuzsa kezdett.

A hazaiak Annika Fazokas révén szereztek vezetést, majd a 32. percben Németh Bernadett emberelőnyben egyenlített. A hajrá most a hazaiaknak sikerült jobban, előbb Fazokas talált be ismét, majd Emma Hofbauer üres kapus góllal zárta le az összecsapást.

A válogatott az ausztriai áprilisi divízió I/A-világbajnokságra készül.

Ausztria – Magyarország 3-1 (1-0, 0-1, 2-0)

Forrás: MJSZ / MTI