Schäfer András visszatért, pontot szerzett az Union Berlin

Súlyos sérülését követően visszatért a pályára Schäfer András, a német labdarúgó-bajnokságban szereplő Union Berlin magyar középpályása, csapata pedig a 88. percben mentett pontot az Augsburg ellen a 12. fordulóban.

Schäfer András

A 24 éves futballista legutóbb májusban a Freiburg ellen játszott a Bundesligában, most csereként a 67. perctől erősítette a fővárosi együttest, amely sorozatban kilenc vereség után szerzett pontot az élvonalban. Az 1-1-re végződött összecsapáson Kevin Volland szerezte a hazaiak gólját. Ez volt Marco Grote, az Union múlt szerdán, ideiglenesen kinevezett új vezetőedzőjének első meccse a csapattal.

A Bayer Leverkusen ezúttal a Werder Bremen vendégeként diadalmaskodott simán 3-0-ra, ezzel a Bundesliga-rekordot tovább javítva 12 mérkőzést követően 11 győzelemmel és egy döntetlennel vezeti a tabellát. A gyógyszergyáriak sorozatban a nyolcadik sikerüket aratták a bajnokságban, amivel pedig klubcsúcsukat állították be.

A sérülése után lábadozó Willi Orbánt továbbra is nélkülöző RB Leipzig Gulácsi Péterrel a kispadon 2-1-re kikapott Wolfsburgban, míg Sallai Roland csapata, a Freiburg a sérült magyar válogatott támadó nélkül 1-1-es döntetlent játszott otthon az újonc Darmstadt együttesével.

A Borussia Mönchengladbach 28 orc után két góllal vezetett Dortmundban, ám a hazaiak még az első játékrészben fordítani tudtak. Az osztrák Marcel Sabitzer találata után Nicklas Füllkrug egyenlített ki, majd a 45. percben gólpasszt adott a mindössze 19 éves Jamie Bynoe-Gittensnek.

A 97. percben már minden mindegy alapon a vendégek kapusa Moritz Nicolas is felment fejelni egy Mönchengladbach szögletnél, ám a labdát a hazai szerezték me, majd a pályán végignyargaló Donyell Malen az üres kapuba helyezett (4-2).