SEHA Liga: a Telekom Veszprém megvédte címét

A címvédő Telekom Veszprém 32-30-ra legyőzte a horvát PPD Zagrebet a férfi kézilabda SEHA Liga fináléjában, a Zárában (Zadar) rendezett négyes döntő vasárnapi játéknapján.

A két csapat legutóbb szinte napra pontosan egy évvel ezelőtt, tavaly szeptember 5-én találkozott egymással, akkor 27-27-es rendes játékidő után hétméteresekkel a magyar együttes nyerte a SEHA Liga döntőjét.

A veszprémi keretből ezúttal is Bjárki Már Elísson és Gasper Marguc hiányzott kisebb sérülés miatt. Zvonimir Srna vezérletével jól kezdtek a horvátok, és mivel a kapuban Aljaz Panjtar remekelt, Momir Ilic vezetőedző 10-6-nál időt kért, majd Rodrigo Corrales helyett Vladimir Cuparát küldte a kapuba. Támadásban és védekezésben is összeszedettebb, pontosabb volt a magyar válogatott Leimeter Csabát is soraiban tudó PPD Zagreb, és amilyen jól kezdte, olyan jól zárta az első félidőt, így a szünetben már 19-13-ra vezetett.

A második félidőben hatékonyabban védekezett a Veszprém, egy-két hibától eltekintve támadásban is jól teljesített, ennek köszönhetően a 48. percben egyenlített (25-25), ám ezután Ilicnek kétgólos hátrányban megint időt kellett kérnie. Az újabb egyenlítés után Omar Jahja nem először rontott kihagyhatatlannak tűnő ziccert. Az utolsó két percben emberelőnyben kézilabdázhatott a Veszprém, amely 31-30-nál vezetett először az egész mérkőzésen, majd Vladimir Cupara bravúrral védett, egy újabb időkérés után pedig Rasmus Lauge Schmidt beállította a végeredményt.

A kapusok közül Cupara tíz lövést védett, Corrales egyet sem, a horvátoknál Panjtar 11, Dino Slavic három védéssel zárt.

A két együttesnek ez volt a 25. egymás elleni mérkőzése a nemzetközi porondon, a Veszprém négy vereség és két döntetlen mellett 19. alkalommal győzött.

A veszprémiek hatodszor szerepeltek a regionális nemzetközi sorozatban, minden alkalommal fináléba jutottak és ötödször lettek bajnokok.

SEHA Liga, döntő

Telekom Veszprém-PPD Zagreb (horvát) 32-30 (13-19)
Jahja 7, Mahé, Lauge, Strlek 5-5, Vajlupov 4, Nenadic 3, Pechmalbec 2, Nilsson 1, illetve Cupic 8, Srna 6, Klarica, Gyibirov 4-4, Klis, Musa 3-3, Leimeter, Grahovac 1-1