Sima békéscsabai vereség az olaszoktól

A Békéscsaba hazai pályán sima, 3-0-s vereséget szenvedett az olasz Busto Arsiziótól a női röplabda CEV Kupa elődöntőjének keddi első felvonásán.

A békéscsabai Bodovics Hanna üti át a labdát. Fotó: MTI/Lehoczky Péter

A mérkőzés nagyon rosszul kezdődött a magyar csapat számára (0-5), és bár a játszma második felére a montenegrói Nikoleta Perovic ponterős játékának, valamint a jó szerváknak köszönhetően látótávolságban maradt a BRSE (18-20), a Busto végig vezetve került előnybe.

A második szettben is hamar időt kellett kérnie Bogdan Paul vezetőedzőnek, mert az olasz együttes sokkal hatékonyabb támadójátékot mutatott be (3-8). A folytatásban tovább nőtt a különbség, a vendégek legjobbja, a mindössze 19 éves belga ütő, Brit Herbots szinte hibátlanul röplabdázott, vezérletével az olasz csapat könnyedén, nagy különbséggel nyerte ezt a játszmát.

A harmadik felvonás az elsőre emlékeztetett: a vendégek hamar többpontos előnyhöz jutottak, és bár a BRSE végig „kapaszkodott” és üldözte riválisát, az esélyesebb Busto győzelme egy pillanatig sem forgott veszélyben.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa a 14 pontig jutó Perovics volt.

Paul Bogdan, a Békéscsaba vezetőedzője: „Zaklatott vagyok, mert jobban is kezelhettük volna az első játszmát. Nagyon nehéz, amikor nagy hátrányba kerülsz. Mindhárom játszmában sikerült jelentős előnyre szert tenniük, és meg is tartották a különbséget, ilyen szinten meg nehéz ledolgozni a hátrányt.”

Marco Mencarelli, a Busto Arsizio vezetőedzője: „A meccs elején kissé feszültek voltunk, de aztán a folytatásban rendeztük a sorokat, megtaláltuk a megfelelő megoldásokat, lépésről lépésre javultunk fel. Azt gondoltuk, kicsit kevesebbet hibázik az ellenfél, de ki is kényszerítettük ezeket a hibákat.”

A párharc visszavágóját jövő kedden játsszák Olaszországban.

CEV Kupa, elődöntő, 1. mérkőzés:

Swietelsky-Békéscsabai RSE – Yamamay e-work Busto Arsizio (olasz) 0-3 (-23, -14, -18)
Békéscsaba: Ivanovics 5, Medics 3, Tálas 1, Bokan 6, Perovics 14, Bodovics 2. Csere: Molcsányi (liberó), Mlinar 5, Bodnár 2, Szedmák, Fábián, Szpin.
Arsizio: Gennari 11, Berti 7, Orro 1, Herbots 12, Bonifacio 9, Piani 6. Csere: Lenoradi (liberó), Meijners 3, Grobelna 1.

Stiinta Bacau (román)-CSM Volei Alba Blaj (román) 0-3 (-12, -16, -16)

Forrás: BEOL/MTI