Sima ferencvárosi siker

A Ferencváros hazai pályán sima győzelmet aratott a Boglári Akadémia-SZISE csapata felett a női kézilabda NB I pénteki mérkőzésén.

A Győr elleni jövő szerdai rangadóra, valamint a BL-csoportkörből még hátralévő ütközetekre készülő FTC pénteken 11 órától csapott össze a Boglári Akadémia-SZISE-vel az ismét parkettával lefedett Elek Gyula Arénában. A szokatlan időpontot – de legalábbis a meccs minél hamarabbi lebonyolítását – a zöld-fehér klub vezetői kezdeményezték, miután a Vipers ellen e hét szerdára kiírt Bajnokok Ligája-találkozót ismét elhalasztották.

Elek Gábornak az első félidei támadójátékra nem sok panasza lehetett, hiszen játékosai 22 gólt dobtak, s ezek többségét nagyon gördülékenyen, gyorsan végigvitt akciókból. A tízgólos különbség az első játékrészben még nem, „csak” a 32. percben alakult ki először a felek között (25–15). Utána rövid időre megakadt az FTC támadójátéka, és a kétperces kiállítások sem könnyítették meg a dolgát, ezt követően viszont már nem nagyon volt megállás, Emily Bölk is megszórta magát, és a hazaiak 14 gólos győzelmet arattak.

A késő délelőtti találkozón a hazaiaktól a holland világbajnok jobbszélső, Angela Malestein, illetve a Balaton-partiak irányítója, a mindössze 18 éves Kajdon Blanka egyaránt hat gólt szerzett.

Női kézilabda NB I:

FTC-Rail Cargo Hungaria – Boglári Akadémia-SZISE 39-25 (22-13)
Gól: Angela Malestein 6(2), Emily Bölk 5, Pásztor Noémi 4, Márton Gréta 4, Kovacsics Anikó 4, Kisfaludy Anett 3, Schatzl Nadine 3, Háfra Noémi 2, Klujber Katrin 2, Tóth Nikolett 2, Kovács Anett 2, Alicia Stolle 2, ill. Kajdon Blanka 6, Takó Viktória 4, Koronczai Petra 3(2), Farkas Johanna 2(1), Mlinkó Zsófia 2, Monori Orsolya 2, Kukucska Viktória 2, Bánhidi Barbara 2, Kocsis Bettina 1, Mérai Maja 1.

1.  FTC-Rail Cargo Hungaria     10 10   –   –  349-211  20 pont
2.  Siófok KC                   13 10   –   3  412-322  20
3.  Győri Audi ETO KC            9  9   –   –  317-172  18
4.  Motherson Mosonmagyaróvár    9  8   –   1  259-241  16
5.  DVSC Schaeffler             10  7   –   3  302-261  14
6.  MTK Budapest                10  7   –   3  318-303  14
7.  Váci NKSE                   12  7   –   5  340-340  14
8.  Alba Fehérvár KC            11  5   –   6  289-333  10