Sima Fradi-siker a Symában!

Zácsik Szandra 11 gólt szerzett. MTI Fotó: Kovács Tamás

Az FTC simán legyőzte a francia Fleury Loiret csapatát a Syma Csarnokban a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének zárásán, így a magyar csapat hét pontot visz magával a január 8-án kezdődő középdöntőbe a maximális nyolcból.

Az FTC október 25-én a Fleury Loiret otthon 28-28-as döntetlent játszott, és most az volt a tét, hogy a zöld-fehérek 7 pontot tudnak-e magukkal vinni a 12-es középdöntőbe, vagy be kell érniük kevesebbel, 6-tal vagy 5-tel.

Zácsik Szandra két találatával indult a fontos mérkőzés, az ellenfél pedig csak rövid ideig tudta tartani a lépést a magyarokkal. Sorozatban négy hazai gól érkezett 5-4 után, nem volt meglepő, hogy a Fleury időt kért. Hiába, mert továbbra is nagy kedvvel játszottak a hazaiak, akik kevéssel később megroppantották a franciákat. Kettős emberelőnyben, a 26. percben volt először tíz a különbség (21-11), s a szünetig folytatódott az örömkézilabdázás.

A folytatásban sem volt ok az aggodalomra, annak ellenére állandósult a különbség, hogy az FTC helyenként már könnyelműen is játszott. A védelmek mindkét oldalon jobban zártak, mint korábban, így viszonylag kevés gól esett. Az utolsó negyedórában már a Ferencváros cseresora játszott inkább, ám a Fleury képtelen volt felpörögni, így súlyos vereséggel zárta az összecsapást.

– A legszebb álmaimat is felülmúlta a csapat, főként támadásban. Ilyen lövőteljesítménnyel egyszerűen nem lehet veszíteni, sőt, szinte még szoros meccset engedni sem. Minden poszton remek teljesítményt nyújtottunk, nagyon kevés hiba volt a játékunkban – dicsérte csapatát a Sport TV kamerái előtt a meccset követően Elek Gábor vezetőedző.

Női kézilabda Bajnokok Ligája, B csoport,  6. forduló:

FTC-Rail Cargo Hungaria – Fleury Loiret (francia) 36-23 (24-12)
Gól: Szöllősi-Zácsik 11, Hornyák Dóra 5, Kovacsicz 4, Szekerczés 4, Nerea Pena 3, Schatzl 3, Szucsánszki 3, Szamoránsky 2, Lukács 1, ill. Cabral Barbosa 5, Niombia 5, Agathe 4, Houette 3, Kamdop 2, Nze Minko 2, Mino Larenas 1, Ngo Leyi 1.

Szombaton játszották:
Thüringer HC (német)-Podravka Koprivnica (horvát) 29-19 (13-6)

Az állás: 1. (és középdöntős) FTC-Rail Cargo Hungaria 11 pont/6 mérkőzés, 2. (és középdöntős) Thüringer HC 5/5 (138-129), 3. (és középdöntős) Fleury Loiret 5/5 (117-128), 4. Podravka Koprivnica 1/6

A párizsi terrortámadások miatt elhalasztott Fleury-Thüringer mérkőzést január 6-án pótolják, és akkor derül ki, hogy a francia, illetve a német együttes hány pontot visz magával. Jelenleg a Fleurynek 2, a Thüringer HC-nak pedig 1 vitt pontja van.

Forrás: fradi.hu/MTI