Sima soproni siker a Gdynia ellen

A Sopron Basket hazai pályán magabiztosan, 67-40-re kerekedett a sereghajtó lengyel Gdynia fölé csütörtökön a női kosárlabda Euroliga kilencedik fordulójában.

Határ Bernadett 20 pontja mellett leszedett 8 lepattanót. Fotó: FIBA

Az elmúlt három idényben rendre négyes döntőbe jutó és az NB I-ben százszázalékos Sopron egy hete 5/3-ra rontotta győzelmi mérlegét, miután meglepetésre 68-53-ra kikapott saját csarnokában a spanyol Gironától. Ezzel Gáspár Dávid vezetőedző együttese az összes sorozatot figyelembe véve a harmadik – illetve az első hazai vereségét – szenvedte el az idényben.

A lengyel gárda 1/7-es mutatóval érkezett Magyarországra, a két csapat októberi összecsapását pedig a magyar bajnok nyerte idegenben 86-71-re, főként a válogatott Határ Bernadett és a szerb Nevena Jovanovic 18-18 pontjának köszönhetően.

Ami a két klub egymás elleni mérlegét illeti, 13 összecsapáson 7/6-ra állt a mérleg a magyarok javára.

A 14. csatában az első negyed után négy-, a nagyszünetben kétpontos hátárnyban volt a Sopron. Feljavuló védekezésének és pontosabb támadójátékának köszönhetően azonban a harmadik negyedben fordított, így 13 pontos előnnyel várhatta a záró felvonást, amelyben tovább növelte a különbséget és magabiztos sikert aratott a fordulás után mindössze 14 pontot szerző rivális felett.

Határ Bernadett 20, a franciákkal Tokióban olimpiai bronzérmes Gabby Williams 16 ponttal zárta az összecsapást.

Gáspár Dávid, a Sopron Basket vezetőedzője

„Nagyon örülök a gyõzelemnek, annak különösen, hogy mérkõzésen belül is sikerült megújulni, fõleg támadásba. Az elsõ félidõben is kialakítottuk a helyzeteket, de nem estek be az üres dobások, ezt a játékot pedig kosárra játsszák. Próbáltunk változtatni, sokkal több betöréssel és kiosztással dolgozni a zóna ellen, melyek sok helyzetet teremtetek, és ez meghozta az önbizalmat! Ennél fontosabb volt, hogy a védekezésre tudtunk támaszkodtunk és abból még nagyobb önbizalmat meríteni. Még két mérkõzés áll az elõttünk, nagyon készülünk ezekre, utána jöhet aztán a Karácsony. Köszönjük, hogy ilyen sokan kijöttek és támogattak minket, mindenkinek nagyon jól esett!”

Gabby Williams: Büszke vagyok arra, ahogy ma védekeztünk!

„Nagy nyomást helyeztünk a labdásra, eladott labdára kényszerítve ellenfelünket, melybõl jöttek aztán a gyors, eredményes támadások.”

Gundars Vetra, a Gdynia vezetőedzője

„Egy félidõt bírtunk a Sopron ellen. Rengeteg eladott labdánk volt, nem tudtuk szervezni a játékot, így pedig dobásokhoz sem tudtunk eljutni. Gratulálok a Sopronnak!”

Női kosárlabda Euroliga

B csoport, 8. forduló:

Sopron Basket-Gdynia (lengyel) 67-40 (13-17, 11-9, 26-11, 17-3)
Sopron Basket:
January 9/9, Fegyverneky 5/3, Williams 16/6, Brooks 9, Határ 20. Csere: Peddy 6, Jovanovic 2, Varga A. -, Gaye – .
VBW ARKA Gdynia: Kastanek 1, Lundquist 6, Kunek 6, Gustafson 16, Bertsch 6. Csere: Podgorna 3, Borkowska 2, Szymkiewicz -, Begic -, Bernies – .

A Sopron kedden az olasz Schio csarnokában lép pályára.

A kontinentális elitsorozat főtábláján két csoportban zajlanak a küzdelmek. Az első négy helyezett a negyeddöntőben folytatja, az 5-6. helyezettek pedig az Európa Kupa negyeddöntőjébe kerülnek.

Forrás: MTI/wb-sopron.com