Simon Krisztiánék kiverték a Mainzot

Stefan Mugosa fejese. Fotó: Kicker.de

A labdarúgó Német Kupa második fordulójában a másodosztályú 1860 München 2-1-re nyert Mainzban. A harmadosztályú Erzgebirge Aue egyetlen góllal ejtette ki az Eintracht Frankfurtot. Gulácsi Péter három gólt kapott Unterhachingban.

A vendégek az első félidőben maguk alatt vágták a fát, hiszen a 6. percben Christopher Schindler a saját kapujába fejelt (1-0). A fordulópontot a 44. percben a svéd Pierre Bengtsson kiállítása jelentette, hiszen így a teljes második játékrészre emberelőnybe került az 1860 München.

A montenegrói Stefan Mugosa a 70. percben egyenlített ki, majd hét perccel később megszületett a vendégek győztes találata. Daylon Claasen beadását a csereként beállt Rubin Okotie fejelte a Mainz kapujába (1-2). Az osztrák csatár legutóbb a Német Kupában egy évvel ezelőtt a Freiburg elleni  mérkőzésen szerzett gólt (2-5).

Simon Krisztián végig a pályán volt. Az 1860 München miközben ebben a szezonban még nyeretlen a Bundesliga 2-ben, a Német Kupában a Hoffenheim kiverése után után újabb skalpot szerzett meg.

Dárda Pál csapata a Hertha BSC hosszabbításban nyert 2-1-re Frankfurtban a másodosztályú FSV ellen. A berliniek mindkét találatát Salomon Kalou szerezte.

Az Unterhaching az elsőosztályú Ingolstadt kiverése után a Bundesliga 2-ben szereplő Red Bull Lipcsét búcsúztatta. A negyedosztályú együttes háromszor vette be Gulácsi Péter kapuját.

A Volkswagen Arénában már a 35. percben három góllal vezetetta a Bayern München, Thomas Müller a 15. percben még Douglas Costának osztott ki egy gólpasszt, majd negyedórán belül kétszer vette be Benaglio kapuját. A csereként beállt André Schürrle a 90. percben már csak szépíteni tudott. Egy hónappal ezelőtt a Bundesligában Robert Lewandowski öt góllal mattolta a Wolfsburgot.

Német Kupa, 2. forduló:

FSV Mainz 05-1860 München 1-2 (1-0)
Gól: C. Schindler (6., öngól), ill. Mugosa (70.), Okotie (77.)
Kiállítva: Bengtsson (44., Mainz)

Erzgebirge Aue-Eintracht Frankfurt 1-0 (0-0)
Gól: Max Wegner (74.)

FSV Frankfurt-Hertha BSC 1-2 (0-0, 1-1, 1-2)
Gól: T. Golley (47.), ill. Salomon Kalou (56., 99., 11-es)
Kiállítva: Plattenhartd (119., Hertha)

1. FC Nürnberg-Fortuna Düsseldorf 5-1 (4-0)
Gól: Burgstaller (10.), Behrens (17.), Füllkrug (41.), T. Leibold (43.), D. Blum (69.), ill. K. Demirbay (71.)

Unterhaching-Red Bull Leipzig 3-0 (2-0)
Gól: Einsiedler (5.), Rosenzweig (23.), Steinherr (67.)

Darmstadt 98-Hannover 96 2-1 (0-0)
Gól: A. Sulu (74.), S. Eagner (79.), ill. A. Sobiech (75.)

VfL Bovhum-1. FC Kaiserslautern 1-0 (0-0)
Gól: Chris Löwe (67., öngól)

Wolfsburg-Bayern München 1-3 (0-3)
Gól: Douglas Costa (15.), Thomas Müller (20., 34.), ill. André Schürze (90.)