A Sopron súlyos vereséget szenvedett Kurszkban

A Sopron Basket 78-47-re kikapott a Dinamo Kurszk vendégeként a női kosárlabda Euroliga hatodik fordulójában szerdán.

Briann January és Nika Baric. Fotó: FIBA

Mindkét együttes 2/3-as győzelmi mérleggel várta az összecsapást, amely kiegyenlített játékkal kezdődött ugyan, de az első negyed második felében 11-0-val megléptek a volt soproni tréner, Roberto Iniguez vezette házigazdák. Mivel Gáspár Dávid vezetőedző csapata a folytatásban is sokáig eredménytelen támadójátékot nyújtott – a második felvonás első hét percében mindössze egyetlen pontra volt képes -, a nagyszünetre szinte kilátástalan helyzetbe került (37-19).

Az első félidőben a soproni játékosok mezőnyből 24,14 százalékos pontossággal dobtak (7/29), míg 11 triplakísérletükből egy sem volt sikeres.

A harmadik negyedben versenyképes tudott lenni a Sopron – hátránya viszont így is tovább nőtt -, a záró játékrészben viszont ismét az oroszok domináltak.

Gáspár Dávid: „Gratulálok a Kurszknak! Remek csapata és szakvezetése van. Láthattuk ma is, mennyire profi csapat, mely nagyon szervezett volt támadásban és védekezésben egyaránt. Jelen helyzetünkben kétszer annyira fájnak a sérülések, mint máskor. Új helyzeteket, mozgásokat kell a játékosoknak végezniük, a korábbiaktól eltérő típusú felelősséget kell felvállalniuk. Ehhez türelemre van szükség! A mai mérkőzés jó tapasztalat volt a világsztárokkal szemben, megízlelhették, milyen szintre kell eljutniuk. Folytatnunk kell a kemény munkát, hinnünk kell abban, amit végzünk, és akkor a tükörbe nézhetünk, hogy megtettünk mindent! Ez az, amit nap, mint nap csinálunk, ma a Kurszk ellen erre volt elegendő.”

Briann January: „Nehéz mérkőzés volt, egy erős csapattal szemben. Mi a jelenlegi helyzetünkben leginkább saját magunkon dolgozunk, igyekszünk megtalálni azt a játékot, amiben újra sikeresek lehetünk. Ez egy folyamat, dolgoznunk kell tovább, tanulnunk az ilyen mérkőzésekből, hogy jobbak legyünk.”

Női kosárlabda Euroliga

B csoport, 6. forduló:

Dinamo Kurszk (orosz)-Sopron Basket 78-47 (22-10, 15-9, 19-16, 22-12)
Dinamo Kurszk: Baric 15/6, Xargay 5/3, Johnson 2, Bonner 14/6, Breland 10. Csere: Kirillova 13/9, Prince 8/3, Anoikina 8, Frolkina 3/3, Zhedik – .
Sopron Basket: Fegyverneky 2, January -, Czukor 2, Crvendakic 14/3, Határ 14. Csere: Jovanovic 8, Dubei 7/3, Weninger -, Varga A. –

A magyar bajnok jövő csütörtökön az olasz Famila Schiót fogadja.

A Győr, a DVTK és a Pécs is vereséggel zárta csoportkört

A sorozatot hat vereséggel záró pécsiek a zárókörben saját közönségük előtt kaptak ki a spanyol La Seu csapatától, míg a miskolciak a kvartettet megnyerő francia Landres otthonában maradtak alul.

Vereségével a Diósgyőr visszacsúszott a csoport harmadik helyére, mert az La Seuval szembeni egymás elleni eredménye rosszabb.

Az, hogy a DVTK továbbjut-e, csak a csoportküzdelmek csütörtöki zárása után derül ki.

A Győr 67-35-re kikapott otthon a spanyol Salamancától, a győriek így nyolc ponttal (2 győzelem/4 vereség) az F csoportban harmadikként végeztek.

A csoportokból az első kettő és a négy legjobb harmadik jut tovább. A 24 csapatból a rangsorolás után a legjobb nyolc egyből a nyolcaddöntőbe kerül, a 9-24. gárda pedig oda-visszavágó rendszerben rájátszást vív.