Soproni győzelem, pályaelőny a negyeddöntőben

Az előző idényben ezüstérmes Sopron győzött a lett Riga vendégeként szerdán a női kosárlabda Euroliga 14., utolsó fordulójában, ezzel csoportmásodikként jutott tovább a negyeddöntőbe, amelyet pályaelőnnyel kezd majd.

Candice Dupree 23 pontja mellett lesezedett 10 lepattanót is. Fotó: FIBA

A 7/6-os győzelmi mérleggel rendelkező soproniak annak a tudatában utaztak el a 8/5-ös mutatónál tartó Rigához, hogy ha győznek, akkor csoportharmadikként vagy akár másodikként zárnak – ehhez már pályaelőny is társul -, ha viszont kikapnak, akkor negyedikként jutnak tovább a negyeddöntőbe. Utóbbi már csak azért sem lett volna szerencsés, mert a negyedik helyezettre a másik nyolcas győztese, a 12/1-gyel büszkélkedő orosz Jekatyerinburg várt, amely bronzérmes lett Sopronban a tavaly áprilisi Final Fourban.

A B csoportot már korábban megnyerte a Dinamo Kurszk, s az oroszok mögött a török Fenerbahce, a Riga és a Sopron jutott be a rájátszásba. Az üldözők sorrendje azonban a zárókörben dőlt el.

Ami a két gárda egymás elleni mérlegét illeti, az előző három találkozóból a Sopron kettőt megnyert a Riga ellen, legutóbb decemberben hazai pályán 68-55-re.

A negyedik összecsapás rengeteg kosárral és kiváló soproni játékkal indult, 10 perc alatt 57 (!) pontot láthatott az Elektrum Olimpiskais Centrs közönsége. A főként Candice Dupree pontjaival megnyert nyitónegyedet követően többször is hat ponttal elhúzott a magyar bajnok, melyben a spanyol Queralt Casas és a szerb Aleksandra Crvendakic is remekelt. A nagyszünetben már 38-48 volt az állás.

Térfélcsere után a vendégek magabiztosan tartották a különbséget, Dupree ekkor már 15 pontnál tartott. Az 56-67-ről induló zárószakaszban a Riga még egyszer felzárkózott hat pontra (68-74), de ennél közelebb már nem tudott Roberto Iniguez csapatához férkőzni.

Fegyverneky Zsófia. Fotó: FIBA

A Sopron arról tájékoztatta az MTI-t, hogy mivel a gárda kétszer megverte a Rigát, azonos pontszám esetén megelőzi a letteket, ráadásul a francia Carolo Basket hosszabbítás után bravúrral legyűrte a már negyeddöntős Fenerbahcét, s a hármas minitabellából a Sopron került ki csoportmásodikként a Dinamo Kurszk mögött.

Roberto Iniguez: „Borzasztó nehéz csoportban végeztünk a második helyen, ahol minden mérkőzés kihívás volt! Kicsit lassan kezdtünk, lemaradtunk a lepattanóknál, de ahogy jobban koncentráltunk a kizárásokra, tudtunk belőle futni, és megtaláltuk a helyünket a pályán. A védekezés volt a kulcs! Nagyon boldogok vagyunk! Pár hete, amikor mindenki a problémáinkról beszélt, azt mondtuk, hogy igenis meg tudjuk csinálni! Hittem a játékosaimban, az elvégzett munkában, és ezt el is mondtam nekik a nehéz időszakban. Hogy ez a második hely mennyire előnyös szám unkra azt nem tudom. Sokszor úgy tűnik, hogy idegenben jobb teljesítményre vagyunk képesek. Otthon túl nagy érzelmi töltettel játszunk, elveszítjük a fókuszt, ahogy az a Rigával is történt ma. A szurkolóink támogatása viszont mellettünk lesz, ahogy ma is. A lehető legjobban fel fogunk készülni a rájátszásra!”

Honti Kata: „Rettentő boldogok vagyunk, nagyon fontos sikert arattunk! Jól felkészültünk a találkozóra, és azért tudtuk véghez vinni a győzelmet, mert végrehajtottuk az elképzeléseinket! Jól koncentráltunk védekezésben, és támadásban is okosan, higgadtan kosárlabdáztunk. Nagyon köszönjük szurkolóinknak, hogy ilyen távolra is elkísértek minket!”

A Sopron Basket a francia Bourges Baskettel találkozik a negyeddöntőben, és pályaelőnnyel kezdi meg az egyik csapat második sikeréig tartó párharcot március 5-én. A második találkozót Bourgesban rendezik március 8-án, pénteken. Amennyiben szükség lesz harmadik mérkőzésre, arra március 12-én, szerdán kerül sor, Sopronban.