Soproni vereség Isztambulban

1.

A Sopron Basket kikapott a török Galatasaray vendégeként szerdán a női kosárlabda Euroliga hatodik fordulójában, ezzel második vereségét szenvedte el az idényben.

Határ Bernadett és Tina Krajisnik. Fotó: FIBA

Az elmúlt három idényben rendre négyes döntőbe jutó Sopron 4/1-es győzelmi mérleggel, a B jelű nyolcas éllovasaként utazott el Isztambulba a válogatott meccsek miatt tartott háromhetes szünet után. A Galatasaray a csoport másodikjaként, 3/2-es mutatóval állt, így nem csoda, hogy a nemzetközi szövetség előzetesen a forduló rangadójaként jellemezte az összecsapást.

Ami a két klub egymás elleni mérlegét illeti, az eddigi hat találkozón négy magyar győzelem született.

A hetedik csata nyitónegyede kiegyenlített küzdelmet hozott, a vendégeknél főként a 208 centis Határ Bernadett, míg a török együttesben az éppen Sopronból érkezett szerb Tina Krajisnik jeleskedett. A folytatásban a Galata egy 10-3-as rohammal kilenc pontra meglépett, és már 39-27-re is vezetett, de Gabby Williams utolsó másodperces triplájának köszönhetően 42-34-gyel vonultak el nagyszünetre a csapatok.

Határ Bernadett és Melis Gulcan. Fotó: FIBA

Fordulás után még jobban „kinyílt az olló” a felek között, és 54-38-nál Gáspár Dávid, az NB I-ben százszázalékos soproniak vezetőedzője időt kért. Tanítványai ennek ellenére csak hat pontot hoztak össze a harmadik játékrészben, és már-már elúszni látszott a meccs, amikor a hajrában Határ, Williams és az amerikai Briann January kosaraival öt pontra felzárkózott a magyar bajnok. Ennél közelebb azonban nem sikerült férkőzni, így a zöld-sárgák elszenvedték idénybeli második vereségüket.

Női kosárlabda Euroliga

B csoport, 6. forduló:

Galatasaray (török)-Sopron Basket 67-61 (15-13, 27-21, 14-6, 11-21)
Galatasaray:
Anete Steinberga 27/9, Riquna Williams 15/9, Tina Krajisnik 15/3, Melis Gulcan 8/3, Pelin Bilgic – . Csere: Merve Aydin 2.
Sopron: Határ Bernadett 19, Gabby Williams 16/9, Briann January 10/3, Jelena Brooks 2, Fegyverneki Zsófia 2. Csere: Sheylani Peddy 4, Varga Alíz 3/3, Nevena Jovanovic 3/3, Aby Gaye 2.

A kontinentális elitsorozat főtábláján két nyolcas csoportban zajlanak a küzdelmek. Az első négy helyezett a negyeddöntőben folytatja, az 5-6. helyezettek pedig az Európa Kupa negyeddöntőjébe kerülnek.