Soproni vereség Salamancában, búcsúzott a PEAC

A címvédő Sopron 13 pontos vereséget szenvedett a spanyol Salamanca vendégeként szerdán a női kosárlabda Euroliga 12. fordulójában, míg az NKA Universitas PEAC búcsúzott az Európa Kupától.

Fasoula
Mariella Fasoula 16 pontig jutott. Fotó: FIBA

A Sopron 8/3-ra javította győzelmi mutatóját azzal, hogy a múlt héten remek hajrával 62-60-ra verte a Gironát. A folytatásban újabb spanyol gárda következett, ezúttal idegenben, a Salamanca 6/5-tel várta a magyar bajnokot. A két gárda magyarországi összecsapását az ellenfél nyerte decemberben 75-53-ra, ez volt Gáspár Dávid együttesének az egyik legfájóbb veresége a szezon során.

A szerdai „visszavágó” sem a címvédő szája íze szerint indult, 13-6-ra elhúztak a hazaiak, a túloldalon a szerb Jelena Brooks vitte a hátán csapatát. A kétszeres Európa-bajnok légiós – aki 2009-ben éppen Salamancában lett Euroliga-negyedik a Sopronnal – egymaga 8 pontot szerzett a nyitónegyedben.

A folytatásban 11 ponttal megléptek a tavaly Euroliga-bronzérmes spanyolok, de 25-21-nél ismét szoros lett a meccs, főként az ausztrál válogatottal ősszel világbajnoki harmadik Ezi Magbegornak köszönhetően. A nagyszünetben 39-26 volt az állás.

Térfélcsere után 11-4-gyel kezdtek a házigazdák, és 20 pontos különbségnél már elúszni látszott a mérkőzés. Az 59-37-ről induló zárószakaszban nagy hajrát vágott ki a zöld-sárga alakulat, megfelezte a 22 pontos hátrányt, de ennél többre már nem volt képes.

Gáspár Dávid, a Sopron vezetőedzője

„A szezon leggyengébb első félidejét játszottuk a nagyon agresszívan kosárlabdázó Salamanca ellen. Sem támadásban, sem védekezésben nem hajtottuk végre azokat a taktikai feladatokat, amelyek eredményesek lettek volna ellenük. Hogy ez miért történt meg, azon dolgoznunk kell. Ha szeretnénk továbbra is az elsők között végezni a csoportban, akkor még előbbre kell lépnünk. Az biztos, hogy a csapat azon az úton van, hogy ilyen produkciót még egyszer ne produkáljon.”

A Sopron február 23-án, a válogatott szünet után a francia Landes együttesét fogadja.

A két nyolcasból a csoportkör végén, azaz március 1-jén az első négy-négy csapat lép tovább a negyeddöntőbe.

Brooks
Jelena Brooks 21 pontja mellett leszedett négy lepattanót. Fotó: FIBA

Európa Kupa: búcsúzott a PEAC a nyolcaddöntőben

A pécsi együttes történelmi lehetőség előtt állt, ugyanis a klub 2012-es alapítása óta először juthatott a negyeddöntőbe a második számú kontinentális kupasorozatban.

A múlt csütörtöki első meccs ugyanakkor nem adott okot a bizakodásra, ugyanis Jovan Gorec vezetőedző együttese 74-66-ra kikapott Pécsett, s egyben elvesztette szezonbéli hazai veretlenségét is.

A szerdai folytatásban a kosár nélküli első három percet követően a francia bajnokság éllovasa 11-0-ra elhúzott, a baranyai gárda a 8. percben talált először a gyűrűbe. Az összesítésben 19 pontos hátrány nem sok jót ígért a vendégeknek, akik kőkemény védekezést kaptak a palánk alatt, és a nyitónegyedben csak triplából és büntetőből voltak eredményesek.

A második negyed is 11-3-mal indult, azaz ekkor már 22 pontot kellett volna ledolgoznia a magyar csapatnak. A nagyszünetben a PEAC szerb légiósa, Ivana Katanic duplái ellenére 32-19 volt az állás.

Fordulás után hat vendégpontra 20 érkezett a franciáktól, az összesítésben 35 pontos különbség révén pedig eldőlt a találkozó és a továbbjutás is. A PEAC három negyed alatt mindössze 30 pontot hozott össze, így az utolsó szakasz már csak formalitás volt. A magyarok legjobbja Simon Zsófia lett 12 ponttal.

Női kosárlabda Euroliga

12. forduló

Perfumerias Avenida (spanyol)-Sopron Basket 74-61 (17-12, 22-14, 20-13, 15-22)
Perfumerias Avenida:
Cazorla 2, Carleton 7/6, Vilaro 12/12, Gulbe 2, Reisingerova 4. Csere: Fasoula 16, Onyenwere 13/9, Dominguez 9/6, Nogic 6/6, Rodriguez 3/3
Sopron Basket: Fegyverneky 5/3, Turner 8, Kunek -, Brooks 21/6, Magbegor 15/6. Csere: Czukor 6/6, Böröndy 4, Stankovic 2, Varga A. –

A B csoport állása:
1. SOPRON 20 pont (815-745), 2. Mersin (török) 20 (842-806), 3. Schio (olasz) 20 (870-840), 4. Girona (spanyol) 19 (788-730), 5. Salamanca 19 (868-795), 6. DVTK-HUN-THERM 18, 7. Mechelen (belga) 14 (821-931), 8. Landes (francia) 14 (736-851)

Az A csoport állása:
1. Fenerbahce (török) 22, 2. USK Praha (cseh) 20 (963-831), 3. Valencia (spanyol) 20 (872-824), 4. Polkowice (lengyel) 19 (870-888), 5. Bourges (francia) 19 (842-813), 6. Bologna (olasz) 16, 7. ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 15, 8. Olimpiakosz (görög) 13

Női kosárlabda Európa Kupa

Nyolcaddöntő, visszavágó:

Villeneuve d’Ascq LM (francia)-NKA Universitas PEAC 74-44 (13-7, 19-12, 33-11, 9-14)