Sorana Cirstea legyőzte az Ausztrál Open bajnoknőjét

A floridai teniszverseny negyeddöntőjében a nem kiemelt Sorana Cirstea meglepően simán, két játszmában legyőzte Arina Szabalenkát.

Sorana
Sorana Cirstea. Fotó: WTA

A Melbourne-ben tornagyőztes fehérorosz játékos idén 21 mérkőzést nyert meg és mindössze harmadszor kapott ki. Arina Szabalenka a dubaji negyeddöntőben Barbora Krejcikovától, míg az Indian Wells-i fináléban Jelena Ribakinától kapott ki.

Miamiban Krejcikovának már visszavágott, hiszen a 4. fordulóban 6:3, 6:2 arányban nyert a cseh teniszező ellen, Ribakinával már csak a döntőben találkozhatott volna ismét. Ám ez elmarad!

Sorana Cirstea remekül menedzselte a mérkőzést Szabalenka ellen, mindketten hét-hét észt ütöttek, ám míg Cirstea csak két kettős hibát vétett, addig Szabalenka hatszor rontott el két adogatást egymás után. A román játékosnak 16 nyerő ütése volt, míg fehérorosz ellenfele 21 ki nem kényszerített hibát vétett.

A 32 éves Cirstea tíz éve először jutott be WTA 1000-es torna elődöntőjébe, a román teniszező utoljára 2013-ban Torontóban a negyeddöntőben Petra Kvitovát szenthátrányból győzte le, majd az elődöntőben nyert a kínai Na Li ellen is. Végül a fináléban Serena Williams 6:2, 6:0 arányban nyert a román lány ellen.

Sorana Cirstea 2007-ben Budapesten volt először döntős, majd 2008-ban Taskentben, míg 2021-ben Isztambulban aratott tornagyőzelmet. Legutóbb szintén 2021-ben Strasbourgban volt finalista, ahol 6:3, 6:3 arányban kapott ki Krejcikovától.

Miamiban a kétszeres wimbledoni bajnoknő Petra Kvitova vagy az Jekaterina Alekszandrova lehet Cirstea ellenfele az elődöntőben, ám a cseh és az orosz teniszező mérkőzését eső miatt csütörtökre halasztották.

A férfiaknál Francisco Cerundolo szenthátrányból fordítva nyert Lorenzo Sonego ellen. Az argentin játékos következő ellenfele a második helyen kiemelt Sztefanosz Cicipaszt legyőző Karen Hacsanov lesz. Az orosz játékos tavaly Kanadában nyert három játszmában Cerundolo ellen.

Nagyot ment Floridában Christopher Eubanks, a világranglistán 119. amerikai teniszező a selejtezőben előbb egy Jordán játékost győzött le, majd óriási csatában nyert a szlovák Lukas Klein ellen.

Eubanks a főtáblán szetthátrányból fordítva győzte le a világranglista 20. Borna Coricot.

Daniel Medvegyev az első fordulóban nem lépett pályára, majd Alex Molcan visszalépése miatt egy újabb kört hagyott ki. Így az orosz játékos mindössze két megnyert mérkőzéssel van ott a legjobb nyolc között.

Eubanks és Medvegyev korábban még nem játszott egymás ellen.