Sorozatban hatodszor veszített a Csíkszereda

A Csíkszereda hosszabbítás után 3-2-re kikapott a Corona Brasov otthonában a jégkorong Erste Liga középszakaszának szerdai játéknapján.

Fotó: Corona Brasov

Brassóban a vendégek két harmad után 2-0-ra vezettek, ám a hazaiak a harmadik játékrészben kiegyenlítettek, majd a hosszabbításban Molnár Zsombor révén a győztes találatot is megszerezték.

A Csíkszereda sorozatban hatodszor kapott ki, a Brassó viszont négy vereség után győzött ismét.

A másik felsőházi mérkőzésen a címvédő Ferencváros egy góllal kikapott Dunaújvárosban. A házigazdák a 16. percben már 5-2-re vezettek, és bár a folytatásban már egyszer sem voltak eredményesek, így is győzni tudtak. A Magyar Kupa-címvédő FTC hét győztes ligameccs után veszített ismét.

Erste Liga, felsőház:

Corona Brasov-SC Csíkszereda 3-2 (0-1, 0-1, 2-0, 1-0), hosszabbítás után
Gól: Daniel Tranca (41.), Jared Brown (55.), Molnár Zsombor (64.), ill. Rokaly Szilárd (16.), Fodor Csanád (31.)

Dunaújvárosi Acélbikák – FTC-Telekom 5-4 (5-2, 0-1, 0-1)
Gól: Azari Zsolt (1.), Hugo Turcotte (4.), Keegan Dansereau (8.), Somogyi Balázs (11.), Kovács Bronson Zoltán (16.), ill. Jere Pulli (3., 12., 40.), Rasmus Kulmala (60.)

1. FTC-Telekom 5 2 2 – 1 22-16 13 pont
2. Dunaújvárosi Acélbikák 5 4 – – 1 16-11 12
3. Debreceni EAC 4 3 – – 1 14-11 10
4. Corona Brasov 6 1 1 2 2 17-19 9
5. SC Csíkszereda 6 – – 1 5 12-24 7

A Miskolc nyert, a MAC kikapott

A DVTK Jegesmedvék csapata házigazdaként 4-2-re legyőzte a HC Kosice együttesét a szlovák jégkorongliga alapszakaszának szerdai játéknapján.

A miskolciak 21 győzelemmel és 24 vereséggel a tabella nyolcadik helyén állnak.
A MAC Újbuda hosszabbítás után 4-3-ra kikapott a Slovan Bratislava otthonában. A pozsonyiak a rendes játékidőben egyszer sem vezettek a találkozón. A MAC 15 győzelemmel és harminc vereséggel a tizedik helyen áll, három mérkőzéssel az alapszakasz vége előtt.

Tipsport Liga:

DVTK Jegesmedvék-HC Kosice (szlovák) 4-2 (1-0, 2-1, 1-1)
Slovan Bratislava (szlovák)-MAC Újbuda 4-3 (0-0, 2-2, 1-1, 1-0), hosszabbítás után