Sorozatban negyedszer bajnok a Ferencváros

A Ferencváros megvédte címét a női labdarúgó NB I-ben, mivel 3-0-ra nyert az ETO FC Győr otthonában a döntő második mérkőzésén, csütörtökön.

Simple Női Liga
Fotó: Micheller Szilvia / MLSZ

A Fradi hibátlan teljesítménnyel jutott el a női bajnoki döntőig, ezért egyértelmű favoritként kezdte meg az ETO elleni aranypárharcot. A múlt heti első mérkőzésen a győriek szoros meccsen maradtak alul a Groupama Arénában, a párharc győri összecsapásán azonban jóval magabiztosabb volt a Fradi.

A fővárosiak már a 10. percben vezetést szereztek Vágó Fanny góljával, a 26. percben pedig már két góllal vezettek, Fenyvesi Evelin lőtt 15 méterről a léc alá. Még a szünet előtt megszerezte a harmadik gólt is a Fradi, Csigi Eszter büntetőből volt eredményes.

A fordulás után is a Fradi volt veszélyesebb, de újabb gólt nem sikerült szereznie, viszont így is magabiztosan, 3-0-s győzelemmel zsebelte be sorozatban negyedik, összesen a hatodik bajnoki aranyérmét.

A bajnoki bronzérmet az MTK szerezte meg, miután a bronzcsatában 2-0-ra felülmúlta a Puskás Akadémia együttesét.

Döntő, 2. mérkőzés:

ETO FC Győr – Telekom-FTC 0-3 (0-3)
Gól:
Vágó Fanny (10.), Fenyvesi Evelin (26.), Csigi Eszter (42., 11-es)

Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2-0 a Ferencváros javára.