Sorozatban negyedszer győzött az UTE

Sorozatban negyedik győzelmét aratta az UTE a jégkorongErste Ligában, mivel pénteken 4-2-re nyert a MAC vendégeként.

Fotó: Mudra László – MAC

A lila-fehérek az első harmadban 5:27 perc alatt háromszor is betaláltak, ezzel alapozták meg sikerüket.

Virág Csaba, az UTE vezetőedzője

„Az első harmadban megdolgoztunk a saját szerencsénkért, miközben nem voltunk olyan magabiztosak hátul, mint azt szerettük volna, nem kezdtünk olyan jól, ahogy szerettünk volna. A támadó játékunkkal azonban nem volt semmi probléma. A harmadik harmadban szerettük volna látni, hogy egyszerűen és magabiztosan játszunk hátul és úgymond ne adjunk esélyt, hogy gólt, gólokat szerezzenek. Ez az 5 az 5 elleni játékban meg is valósult, úgyhogy abszolút elégedettek vagyunk. Ez nem egy könnyű pálya és nem egy könnyű ellenfél a MAC HKB, nagyon nehéz ellenük játszani. Nagyon örülünk a három pontnak.”

Kangyal Balázs, a MAC HKB Újbuda vezetőedzője

„Egy ilyen meccs arról szól, hogy hogyan tudsz hiba nélkül játszani és volt egy jó pár perc, amikor dobáltuk a hibákat, az ellenfél élt vele.Utána még azt sem tudom mondani, hogy nem próbáltunk meg mindent, sőt, kimondottan jó dolgokat csináltunk a második harmadban. Nagyon tetszett. A harmadikban pedig picit elvesztettük a fonalat, ugye kaptuk gyorsan azt a gólt, volt 1-2 fegyelmezetlenségünk és ez megbosszulta magát. Összességében viszont sok mindenben előre tudtunk lépni, ami nagyon fontos a csapat életében. Nagyon nem lehet készülni a Fradi elleni mérkőzésre, holnap tudunk edzeni valamennyit, de hát ilyenkor nehéz belőni, hogy mi a legjobb a csapatnak és 2-kor játszunk vasárnap, tehát előtte nem nagyon tudunk mozogni. Ismerjük a Ferencvárost, tudjuk milyen erősek. Nekünk inkább az a problémánk, ami nem kifogás, hogy egy kicsit kevesen lettünk az eltiltások, sérülések, műtétek és különböző okok miatt. Inkább a létszám az, ami nehezebbé teszi a hétköznapokat, de most ennek kell megfelelni, ebbe kell tudni fejlődni, és így csomó embernek van lehetősége előrelépni.”

Erste Liga:

MAC HKB Újbuda-UTE 2-4 (0-3, 1-0, 1-1)
Jakub Iuacky (37., 60., mindkettőt emberelőnyben), ill. Nemes Benjamin Zoltán (7.), Riley James Stadel (10.), Jack Henry Suter (12.), Bank András (43.)

UNI Győr ETO HC-DEAC 1-3 (0-2, 1-0, 0-1)
Páterka Bence (30., kettős emberelőnyben), ill. Vladiszlav Kulesov (7., emberelőnyben), Madzag Dániel (10., emberhátrányban), Jordan Matheson Klimek (56.)

Hosszabbításban nyert a Fehérvár

A Fehérvár AV19 csapata hosszabbítás után 5-4-re legyőzte az olasz Pustertal Wölfe együttesét az osztrák jégkorongliga alapszakaszának pénteki játéknapján.

A hazai közönség előtt szereplő székesfehérváriaktól a szlovén Anze Kuralt, valamint a győztes találatot szerző magyar válogatott Sarauer Andrew is duplázott.

A Fehérvárnak öt vereség mellett ez volt a tizenegyedik győzelme, mellyel továbbra is a tabella második helyen áll a 14 csapatos bajnokságban.

ICE HL

Hydro Fehervar AV19-HC Pustertal Wölfe (olasz) 5-4 (1-1, 2-1, 1-2, 1-0) – hosszabbítás után